Комбат, журналіст та громадський активіст – такі люди є у списках майже всіх партій. Політичні сили змагалися у тому, хто залучить до своїх лав найбільш впізнавані обличчя.

Блок Петра Порошенка

Попередньо, найбільше місць у парламенті отримує блок Петра Порошенка. 1-ий номер списку – Віталій Кличко у раді засідати не буде – залишиться у кріслі мером Києва. Формальним лідером партії стане політв'язень часів Януковича – Юрій Луценко. У списку президентської партії опинилися журналісти – Сергій Лещенко та Мустафа Найєм. А також полковник Юлій Мамчур – людина, чия відвага під час анексії Криму вразила усю Україну.

"Народний Фронт"

Арсеній Яценюк – від Юлії Тимошенко втік, а з Петром Порошенком про спільний похід до Ради домовитися не зміг. Тож потрапить туди самостійно.

На чолі "Народного Фронту" став сам – разом із екс-головою антикорупційного бюро Тетяною Чорновол та спікером парламенту Олександром Турчиновим. У списку партії також 2 комбати – Юрій Береза та Андрій Тетерук. До першої 20-ки увійшов і Дмитро Тимчук – головний інформатор події в Криму та на Донбасі.

"Об'єднання Самопоміч"

"Самопоміч" – найбільш неочікувано вистрілила на цих виборах. Лідер партії Андрій Садовий – вочевидь до парламенту не пройде, і заявив, що готовий залишитися мером Львова. Та він зміг залучити до своєї команди найбільш відомого в Україні комбата – Семена Семенченка. Комбат "Донбасу" тривалий час приховував своє обличчя та справжнє ім'я, змінивши його перед виборами.

Балів у передвиборчих перегонах "Самопомочі" додали голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв та співзасновник Реанімаційного пакету реформ Ганна Гопко.

"Опозиційний Блок"

Попередньо, чимало місць у парламенті отримають і послідовники Партії Регіонів – "Опозиційний блок". 1-ий номер у ньому – це екс-міністр палива та енергетики Юрій Бойко.

Серед інших одіозних політиків, які можуть потрапити у Раду від цієї політ-сили – колишній віце-прем'єр Олександр Вілкул, екс-губернатор Харківщини Михайло Добкін. А також – Нестор Шуфрич, Тамара Бахтєєва, Наталія Королевська та Сергій Льовочкін.

За попередніми результатами, тепер вже опозиція протягне до парламенту 8 нардепів, які голосували за диктаторські закони 16 січня.

"Радикальна партія" Ляшка

Якщо минулих парламентських перегонів Олег Ляшко балотувався по мажоритарці, цього разу – заведе під купол власну партію. Рейтинг нардеп здобув завдяки активності у медіа та екстравагантним вчинкам.

Ляшко теж привів до парламенту військових – комбата "Айдара" Сергія Мельничука та "Луганськ-1" Артема Вітка. Є у списку і один з так званих "васильківських терористів" Ігор Мосійчук.

"Свобода"

Свободівці таки залишать свої багнети у парламенті. Їхній виборчий список не приніс жодних сюрпризів. Під куполом Ради свободівцями керуватиме Олег Тягнибок разом із Русланом Кошулинським.

"Батьківщина"

Після ув'язнення, лікування та втрати частини партії у велику політику повертається – Юлія Тимошенко. Вона поступилася першим номером у списку Батьківщини українській льотчиці Надії Савченко. Хоча є велике питання, як новообраний парламентар голосуватиме з-за ґрат російського СІЗО. Також у першій трійці Ігор Луценко – київський активіст та депутат міськради.

Та це лише картина, яка вимальовується після голосування за партійними списками. Проте відчутно змінити розклад сил у сесійній залі зможуть мажоритарники.