В програмі - покази двох українських проектів - прем’єри кіноальманаху "Закохані у Київ" та стрічки "Rock-n-Ball" Дмитра Приходька. В Українській кіно-фундації відзначають потужний зміст усіх стрічок, а автори підкреслюють - фільми зрозуміють не лише співвітчизники, а й європейська публіка.

"Це кіно не лише про музику і футбол. В першу чергу це - здійснення дитячої мрії, це дружба, взаєморозуміння, підтримка. При тому при всьому, що головні герої - маленький і дорослий - говорять різними мовами", - каже продюсер фільму "Rock-n-Ball" Максим Онопрієнко.

Також в рамках Каннського кіноринку вперше за історію незалежної України міністри культури України та Франції підпишуть міждержавну угоду про спільне кіновиробництво. Кажуть - вона значно підвищить конкурентоздатність вітчизняного продукту, допоможе залучити додаткові кошти на розвиток галузі та й зіграє не останню роль у підвищенні іміджу держави на світовій кіно-арені.

"Це надасть можливість двом країнам співпрацювати офіційно, входити у двосторонні відносини, у спільне виробництво двостороннє, двома країнами", - каже голова Державного агентства з питань кінематографії Катерина Копилова.

"Це дасть рівну можливість наприклад Україні знімати у Франції фільми, і французам знімати в Україні. Ваше питання було б таке саме, якби сказати "А що дасть Україні вступ до Європейського Союзу?" Це один з тих же самих напрямків", - каже президент Української кіно-фундації Андрій Халпахчі.

За 10 днів роботи українського павільйону європейським дистриб’юторам презентують також з десяток стрічок молодих режисерів. Втім, одним лише кіноринком цього року Україна не обмежиться. У конкурсі 64 Каннського кінофестивалю, в програмі короткого метру за головну нагороду змагатиметься вітчизняна стрічка "Крос" Марини Вроди, ще понад 10 стрічок покажуть у позаконкурсній програмі "Short Corner".