Про те, що відбувалося впродовж 35-го дня масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.

До теми Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

Марш жінок

У Мінську відбувся традиційний жіночий марш. Близько 15:00 жінки вишикувалися в колону і почали аплодувати, після чого з'явилися силовики в балаклавах. Жінки оточили їх і намагалися зняти балаклави, але до силовиків прибуло підкріплення.

Згодом учасниць протесту почалися затримувати. Кількох жінок заштовхали в мікроавтобус, інші учасниці заблокували його і не давали проїхати.

За попередніми даними, участь в Марші взяли понад 10 тисяч білорусок. За останніми даними правоохоронці затримали понад 30 людей. Також відомо про затримання місцевих й іноземних журналістів.

За даними правозахисного центру "Вясна" протягом 12 вересня в Мінську затримали всього 46 протестувальників.

Лідерка опозиції Світлана Тихановська закликала білоруських силовиків зупинити насильство проти жінок і пригрозила їм відповідальністю за злочини проти народу.

Дивіться відео, як жінки блокують мікроавтобуси силовиків:

Біля 15:20 на площі Свободи майже не залишилося учасниць маршу. Автозаки почали роз'їжджатися. Дівчата проводжали їх криками "Ганьба!".

Один із символів жіночого протесту Білорусі Ніна Багінська намагалась не дозволити проїхати автозаку із затриманими жінками. Згодом двоє силовиків вийшли з машини та відштовхнули стареньку вбік.

Ніна Багінська проти автозака: відео

Дивіться відео затримання жінок у Мінську:

Жінки намагаються зняти балаклави з силовиків: відео

Марш жінок у Мінську / Фото TUT.by

Колони жінок прямують в центр Мінська з усього міста: відео

Ще одне відео багатотисячної колони жінок в Мінську:

Колесникову перевели до СІЗО "Жодіно"

Опозиціонерку та членкиню Координаційної ради Білорусі Марію Колеснікову перевели до СІЗО "Жодіно", що розташоване за 54 кілометри від білоруської столиці.

Зазначимо, що це може бути пов'язане із запланованим у Мінську жіночим маршем "Подруга за подругу". Мета маршу – підтримка репресованих білорусок.

Нові гасла цієї суботи – "Де наша Маша?" і "Поверніть нашу Машу". Жінки сьогодні повторюють їх частіше за інших.


Акція на підтримку Марії Колесникової в Мінську / Фото TUT.by

Білоруски вимагають звільнити Марію Колесникову: відео

"Садіть дерева, а не людей": акція в Гродно

Десятки жінок зібралися біля торгового центру "Німан" в Гродно. Вони співають пісні. До них підійшли правоохоронці, які сказали дівчатам, що "стояти тут – незаконно".

Водночас жінки почали скандувати "Садіть дерева, а не людей".


Жіночий марш у Гродно / Фото TUT.by

Мітинг прихильників Лукашенка

А тим часом на площі Перемоги в Мінську почався черговий провладний мітинг. Його учасники, як і раніше, мають намір пройти до площі Незалежності.

Відзначимо, що сьогодні в столиці Білорусі святкували День міста. Прихильники режиму Лукашенка сподіваються відзначити свято в центрі столиці.

Водночас провладний телеграм-канал "Пул первого" повідомив, що Олександр Лукашенко провів нараду з силовиками в Палаці незалежності.


Поодинокий мітинг "За Лукашенка" в Мінську / Фото TUT.by

Поява "площ" і "скверів"

Білоруські протестувальники вигадали цікаву розвагу – вони у своїх дворах створюють "площі" й "сквери", яким дають імена відомих мітингувальників. Своєрідна "декомунізація" по-білоруськи.

Так, у Мінську на стику вулиць Притицького й Бурдейного з'явився "сквер" імені Ніни Багінської – 73-річної протестувальниці, яка своєю завзятістю прославилася на всю Білорусь.

сквер Ніни Багінської, Мінськ
"Сквер" імені Ніни Багінської в Мінську / Фото TUT.BY

Протести в Білорусі: основне

  • 9 серпня у країні відбулися президентські вибори. За офіційними даними ЦВК, перемогу на них здобув Олександр Лукашенко. Однак дані неофіційних екзит-полів свідчать, що перемогла його головна опонентка: опозиціонерка Світлана Тихановська.
  • Білоруси не погодилися з результатами виборів. По всій країні спалахнули мирні протести. Мітингувальників ОМОНівці розганяли гумовими кулями та світло-шумовими гранатами.
  • Від 11 серпня у країні триває загальнонаціональний страйк.