Найважливіші новини України та світу за п'ятницю 12 березня:
Зеленський про засідання РНБО
Джерело: 24 канал
У черговому відеозверненні президент Володимир Зеленський дав розлогий коментар щодо нещодавніх резонансних рішень РНБО.
До теми Мухи окремо, цукерки – окремо, – Зеленський про те, чому Медведчука не притиснули раніше
Зеленський наголосив, що за два місяці відбулися вже 4 засідання РНБО. Втім, засідання 11 березня – не буде останнім резонансним.
Санкції РНБО: коментар Зеленського
- Перші санкції проти Тараса Козака, зазначив Зеленський, – це присічення спроби розколоти Україну пропагандою та дезінформацією.
- Зеленський підкреслив: багатьох цікавить, чому санкції не були введені раніше. Однак таке питання лишається риторичним. Так, Зеленський тонко натякнув на роль Порошенка у цій справі.
Можливо, вони діяли за логікою: мухи – окремо, цукерки – окремо,
– припустив Зеленський.
- Відповідь на те, як відбулася приватизація державних об'єктів, таких як частина нафтопроводу "Самара – Захід" і "Моторсіч", шукатимуть правоохоронні органи. Однак тим, хто зробив це у законний спосіб, зазначив Зеленський, нема чого боятися.
- Щодо Коломойського Зеленський зазначив: підтримує санкції США проти колишніх власників "Приватбанку". Україна працює над тим, аби повернути гроші.
Дивіться відеозвернення Володимира Зеленського:
СБУ почала розслідування Харківських угод
Джерело: СБУ
На своєму засідання 11 березня РНБО доручила СБУ провести розслідування щодо ймовірної держзради через Харківські угоди. Відтак вже наступного дня Служба безпеки України розпочала досудове розслідування.
Прочитайте про те, Що відомо про 236 депутатів, яких можуть звинуватити в держзраді
За попередніми даними слідства, підписання цього документу призвело до збільшення кількості особового складу військових Росії у Криму. За декілька років, у 2014 році, вони будуть причетними до окупації півострова.
Що відомо про Харківські угоди?
- Йдеться про домовленості, які уклали у квітні 2010 року у Харкові.
- Підписали їх тодішні президенти України та Росії – Віктор Янукович і Дмитро Медведєв
- За угодами перебування Чорноморського Флоту Росії в Севастополі продовжили на 25 років.
- За це Україні надали 30% знижку на газ.
- Верховна Рада ратифікувала цей документ.
- У 2014 році Генпрокуратура відкрила справу через ці угоди. Мовилось про ймовірне зловживання владою та державну зраду.
Хто підписав Харківські угоди / Інфографіка 24 каналу
СБУ взялася за власників "Донецькоблгазу"
Джерело: СБУ
Служба безпеки України почала розслідування проти власників та посадовців "Донецькоблгазу". Досудове розслідування ведуть за фактом вчинення диверсії.
Власниками підприємства є іноземні офшорні компанії з ознаками фіктивності. Вони підконтрольні громадянину України, який зараз перебуває на території Росії,
– заявили у СБУ.
Відключення тепла на Донеччині: головне
- 6 березня у Донецькій області припинили газопостачання.
- Через це житлові будинки, школи та лікарні залишилися без тепла.
- Газ відключив "Донецькоблаз". Річ у тім, що "Донецьктеплокомуненерго" заборгувало 1,5 мільярда гривень.
- Постачання газу відновили наступної ж ночі – 7 березня.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що саме "Донецькоблгаз" є винним у тому, що люди залишилися без тепла.
Микитась вийшов з СІЗО
Джерело: фейсбук Максима Микитася
Скандальний екснардеп Максим Микитась вийшов з-під варти. Шевченківський районний суд Києва відпустив забудовника, якого підозрюють у розкраданні майна Нацгвардії.
Детальніше Скандального екснардепа-забудовника Микитася випустили із СІЗО
Микитась вийшов із СІЗО 12 березня / Фото з його фейсбуку
Варто зазначити: справа, за якою Микитася тримали у СІЗО стосується викрадення людини, а не корупційних схем. Йдеться про замовлення викрадення юриста столичної компанії Олега Мірошниченка. Він свого часу працював на екснардепа.
Справи проти Микитася: коротко
- 29 грудня Микитасю оголосили підозру в кримінальній справі про викрадення людини. Викрадачі вимагали 800 тисяч доларів
- Поліція та прокуратура заявили, що в них є достатньо підстав підозрювати забудовника в організації викрадення людини.
- Щодо екснардепа є іншої справа – корупційна. У ній Микитася підозрюють у розкраданні майна Національної гвардії.
- Там же фігурує Олег Татаров – заступник голови Офісу Президента. Микитась дав свідчення, що саме через Татарова передавалися гроші для хабара.
Нова нормандська зустріч
Джерело: 24 канал
Голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук заявив, що зустріч "нормандської четвірки" може відбутися вже незабаром – у квітні 2021 року.
Зустріч лідерів країн-учасниць Нормандського формату може відбутися у квітні,
– сказав Кравчук.
Втім, у Росії таку інформацію наразі заперечили. Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що у графіку Володимира Путіна наразі не запланована зустріч у Нормандському форматі.
До слова США може дати нормандському формату більше впливу, – Кравчук
Кравчук додав, що на зустрічі у нормандському форматі обов'язково має бути представник США. Водночас він додав, що мовиться не про присутність власне президента, це може бути віцепрезидент, держсекретар чи будь-який інший офіційний представник.
Негода повернулася в Україну
Джерело: 24 канал
Вранці 12 березня рятувальники майже на всій території Україні оголосили штормове попередження. Воно виявилося недаремним: у регіонах вирував сильний вітер, а на дорогах є ожеледиця.
Наслідки негоди
- В Одесі почався "деревопад": були випадки, коли дерева пошкодили автівки. Море розбушувалося, хвилі подекуди піднялися на пів метра.
- У західних областях замело дороги. Довелось залучати техніку для очищення шляхів.
- У Києві вітер сягав 15 – 20 метрів на секунду. Міський голова Києва Віталій Кличко навіть закликав керівників підприємств та організацій скоротити робочий день.
Поліція взялася за "Буковель"
Джерело: 24 канал
Після хвилі обурень місцевих мешканців і представників малого бізнесу, на гірськолижний курорт "Буковель" навідались поліцейські. Як повідомили очевидці 24 каналу, підйомники тимчасово призупинили, а людей на них не впускали.
Потім стало відомо: курорт таки закривають на карантин. Рішення закрити "Буковель" на карантин ухвалила регіональна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Ситуація на "Буковелі" 12 березня: дивіться відео