Член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів про те, як саме зміниться перелік громадян, які мають право на відстрочку від служби.

Дивіться також Комітет нацбезпеки підтримав важливі правки до закону про мобілізацію

Які важливі моменти врахують

Зокрема, у Раді хочуть "перекрити лазівку", якою часто користуються ухилянти, коли доглядачами людини з інвалідністю оформляють відразу кількох осіб.

В новому законопроєкті прописано, що в особи з інвалідністю І та ІІ групи має бути лише один доглядач – член сім'ї першого ступеню споріднення.

Крім того, відповідно до положень нового законопроєкту, право на відстрочку втратять батьки 3-х і більше неповнолітніх дітей, якщо у них є заборгованість по сплаті аліментів.

А особам з інвалідністю доведеться пройти медичний переогляд.

Проте військовозобов'язані, що отримали інвалідність II та III групи з початку повномасштабної війни повинні будуть пройти переогляд для підтвердження стану здоров'я (крім тих, хто отримав групу інвалідності внаслідок захисту держави).

За словами Веніславсього, після 24 лютого 2022 року кількість людей з інвалідністю II та III групи дуже зросла, тож виникли сумніви, чи всі з них отримали цю інвалідність у результаті реальних травм чи захворювань.

Аспіранти та здобуття освіти

У проєкті закону скасували відстрочку від призову для аспірантів-контрактників, які навчаються власним коштом. Проте парламент згодом затвердив поправку, відповідно до якої ця категорія військовозобов'язаних все ж не підлягатиме призову.

Член Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Федір Веніславский підтвердив, що всі аспіранти матимуть право на відстрочку.

При цьому Міністерство освіти напрацює механізми, щоб особи, які не мають реального наміру здобувати науковий ступінь, займатися наукою і не мають відповідних знань, не зловживали цим правом.

Крім того, закон обмежить кількість вищих освіт, які може здобувати людина.