Такі зображення, сподіваються в уряді, спонукатиме українців кидати курити. Курці, щоправда, в цьому сумніваються. Кажуть, на нинішні надписи не реагують. Якщо ж з’являться світлини, ставлення до куріння навряд чи зміниться: «Навіть якщо там зобразять якогось монстра-прибульця, все-одно я продовжуватиму курити. Це ж психологія», - ділиться своїми думками киянин Олег.

Фахівці ж переконують – стимулювати кидати курити треба в інакший спосіб. Людина повинна позбавлятися цієї шкідливої звички поступово, і бажано – з допомогою психолога. Системний психотерапевт Тетяна Ларіна розповідає: «Куріння пов’язане не з любов’ю до нікотину, а з іншими причинами й наслідками, що таяться в самому пацієнтові». Фахівець виведе проблему, через яку людина взяла цигарку до рук, на рівень свідомості. Далі – справа курцем, переконана Тетяна Ларіна. А от до нинішніх новацій ставиться негативно. Людина по декілька разів на день відчуватиме багато негативу, проте з допомогою таких емоцій кинути згубну звичку курцеві навряд чи вдасться.

Занепокоєні ініціативою і в галузі торгівлі. Учасники ринку припускають, що реалізаторів штрафуватимуть за продаж упаковок старого зразка. Генеральний директор Української торговельної асоціації Ігор Кішко каже: «Норми прописані нечітко. Людина, яка представляє контролюючий орган, зможе трактувати все, що відбувається в місці реалізації тютюнових виробів, по-своєму, а отже - на користь накладення штрафів.»

В Асоціації упевнені - продавати цигарки у пачках старого зразка можна доти, доки у них не закінчиться термін придатності. Це право реалізаторів передбачене чинним законодавством.