Розробники запевняють - прилад удвічі чіткіший від попередньої версії, і тепер лікарі зможуть виявляти проблеми ще на ранніх стадіях.

"У 2002 році, коли ми лише розпочали дослідження серця, було дуже складно побачити кровоносні судини на сканері", - каже професор радіології Карл Руботтом.

Звичайні чорно-білих томографи не показують звуження у судинах. Завдяки цьому сканеру лікарі нарешті отримали змогу побачити все та ще й з точністю до міліметра.

"Дуже часто вапнякові відкладення перешкоджають виявленню кровоносних судин. Але за допомогою нового сканера ми можемо пройти кальцифікацію, знайти жилу та зробити точну діагностику", - каже професор радіології Карл Руботтом.

Процедура розпочинається зі стандартної магнітно-резонансної томографії. Потім комп'ютер перетворює отримані фотографії у 3D-зображення. За необхідності можна забарвити картинку різними кольорами чи відкинути тканини, які заважають детально розглянути проблемну область. Можна навіть здійснити віртуальну мандрівку артеріями.

Джон Х'юз поскаржився на біль у грудях, який відчув коли їхав на велосипеді. Результати 3D-діагностики дуже потішили чоловіка - ризику серцевого нападу немає.

"Просто чудово. Я відчув велике полегшення, коли дізнався, що мій біль у грудях не є симптомом серйозної проблеми. Тепер я можу повернутися до звичного життя, кататися на велосипеді", - каже пацієнт Джон Х'юз.

Новинка, окрім всього, ще й значно безпечніша для пацієнтів. Доза опромінення у 20-30 разів нижча, аніж у багатьох сучасних сканерів.