Навіть під загрозою виключення зі списків ЮНЕСКО історичних пам'яток, зокрема Софії Київської та Києво-Печерської Лаври. У Головному управлінні містобудування Києва пояснили, демонтувати будівлі неможливо, адже вони вже введені в експлуатацію.
Сергій Броневицький (в.о. начальника ГУ архітектури та дизайну міського середовища КМДА): "Ми повинні розуміти, що проведена певна робота інвестора, вкладено певні інвестиційні кошти, взято кредити в банку. Тому, якщо ми говоримо про перегляд того чи іншого будівництва, треба розуміти, що це комплекс питань - не тільки охорона історичного середовища, а й питання юридичні, питання фінансові, питання правові."
Проте, в Головархітектурі обіцяють в подальшому регламентувати забудову історичного Києва. Саме для цього зараз розробляють спеціальні правила, які заборонять висотне будівництво в історичній зоні, а під час реконструкції, не допустять збільшення висотності будинків.
Руслан Кухаренко (начальник Головного управління культурної спадщини КМДА): "Режими включають наступні речі - щоб параметри будівлі не перевищували від 12 до 25 метрів. І щоб ці об'єкти знаходилися в історичному контексті території цієї охоронної зони."
Чимало новобудов у центрі Києва під ці стандарти не підпадає, проте законодавство не передбачає їхнього знесення. Щоб зберегти заповідник Софія Київська, вирішили ще й розширити його межі - зокрема сюди додадуть вулиці Хрещатик, Володимирська, та частина Подолу.
Нагадаємо, національний заповідник Софія Київська може бути виключений зі списків світової спадщини ЮНЕСКО вже у серпні цього року. Причиною такого рішення може стати хаотична забудова історичної частини Києва.
2 хв
Новобудови у історичній частині Києва не зноситимуть
Об'єкти, які всупереч заборонам таки звели у історичній частині Києва, не зноситимуть.