Що насправді передбачено законодавством, чи є приводи для паніки та що далі робити українцям зі своїми сім-картками – сайт 24 каналу розбирався з експертами.

Читайте Українців налякали обов'язковою реєстрацією SIM-карт: чи потрібно бігти з паспортом до оператора

Що спричинило паніку

У ЗМІ та соцмережах писали про те, що новим законом встановлено перехідний період до 1 січня 2025 року, під час якого абоненти, які користувалися послугами оператора, зможуть ідентифікувати себе. Після цього постачальники електронних комунікаційних послуг нібито призупиняють їх надання користувачам, які не підписали договір або не здійснили ідентифікацію.

Олег Тітамир, президент ГО "Українська організація захисту споживачів послуг", пояснив, що інформація про те, що, мовляв, всіх абонентів мобільних послуг зобов'яжуть пройти ідентифікацію (реєстрацію) з наданням мобільним операторам паспортних даних, є фейковою.

Це також стосується даних про те, що споживачі електронних комунікаційних послуг мають пройти цю процедуру до 1 січня 2025 року, інакше – надання послуги буде припинено.

В інтернеті поширюються фейки щодо реєстрації SIM-карт / Фото Pixabay

Важливо Відновлення SIM-карти тільки з паспортом: закон "Про електронні комунікації" набув чинності

Втрата SIM-карти та укладення договору

Анна Кухарчук, адвокатка, керуюча партнерка ЮК "Надійний правовий партнер", зазначила, що статтею 104 вищезгаданого закону регулюється порядок надання послуг, що передбачає укладення відповідного договору з ідентифікацією особи та реквізитами документів, які посвідчують особу.

Адвокат Ігор Тетеря зазначив, що в ч. 5 ст. 104 закону прямо зазначено, що абонент може отримувати відповідні електронні послуги знеособлено. Він має право, а не обов'язок, ідентифікувати себе, в тому числі й дистанційно (наприклад, за допомогою електронного підпису).

До теми – Олександр Федієнко розповів про ідентифікацію SIM-карток: дивіться відео