Жіночий статевий орган – позолочений і вмонтований у частинку коронавірусу сірого кольору. Про цю інсталяцію художниці Єви Ятт повідомили в мережі 25 листопада.

Важливо Під час карантину у світі збільшилися випадки домашнього насильства: куди звертатися українцям

Також повісили гасла

Інсталяцію "Пандемія домашнього насилля" повісили в кованій альтанці Міського саду. Вона має діаметр приблизно метр. Авторка таким чином хотіла закликати захищати жінок, які потерпають від домашнього насилля.

На огорожу альтанки ще прикріпили дві таблиці з написами. На одній мовиться, що "Одеса – місто вільне від насильства", а на іншій "Епідемія домашнього насильства".

COVID-піхва в одеському Міському саді / Фото "Думская"

Презентували в рамках ініціативи ООН

За словами Эви Ятт, скульптура символізує нашу планету, коронавірус і жіночий початок. Її презентували в рамках міжнародної ініціативи ООН "16 днів активних дій проти ґендерного насильства".

У період пандемії через локдаун дуже сильно погіршилося зростання домашнього насильства. Найчастіше жінки мовчать про свої проблеми та не наважуються боротися,
– зауважила мисткиня.

Вона додала, що ця робота є частиною її великого проєкту. Проте не розповіла про нього детальніше.

COVID-піхва в одеському Міському саді: дивіться відео

Головне про сплеск домашнього насильства

За даними ООН, у 2020 році через пандемію у світі кількість домашнього насильства зросла вдвічі. Після введення першого карантину, Україна не була виключенням.

Детальніше про це розповіла журналістам 24 каналу спеціалістка проєкту "Рівний доступ до допомоги жінкам, постраждалим від насильства". За її словами, по допомогу приходили навіть дружини адвокатів, священників і народних депутатів. Більше про це – за посиланням.