Окрім того, до води також потрапляє 3,1 мільярда наночастинок пластику, пише The Guardian.
До слова: У Швейцарії влаштували "поминки" льодовику, який розтанув: фото
Людина в середньому за добу з’їдає та вдихає щонайменше 100 тисяч частинок мікропластику. За одне заварювання чайні пакетики виділяють річну дозу мікропластику.
Що таке мікропластик і чим він небезпечний? Мікропластик – це крихітні частинки пластику (точніше полімеру, основи пластикової маси), які є найбільшим забруднювачем довкілля. Ці частинки мають розмір від 5 міліметрів до 100 нанометрів. Мікропластик вчені вже виявляли в арктичних льодах, водопровідній воді, пилу, кухонній солі, меді та пиві, фекаліях людей і тюленів.
Наразі більшість чайних пакетиків виготовляють з натуральних волокон. Однак пластик досі використовують для герметизації пакетика. Деякі компанії знову повернулися до пластикового упаковування, яке досліджували науковці.
Як вчені дійшли до цих висновків?
Пакетики розрізали та занурювали в окріп. Упродовж 5 хвилин за допомогою спеціального електронного мікроскопа вчені стежили за виділенням частинок мікропластику.
Дослідники припустили, що причиною виділення великої кількості частинок із пакетика, може бути те, що пластикова упаковка контактувала з окропом. Зауважимо, що "харчова" пластмаса може виділяти токсичні речовини, коли нагрівають вище за 40 °С.
Зверніть увагу: Цікава аномалія: озонова діра над Антарктикою рекордно зменшилась