Відчуття безкарності та фактична спадковість влади вкоренилися у верхах. Усі біди незалежної України почалися із щеплення, що отримало тодішнє чиновництво: ″можна робити будь-що, жодного покарання не буде, якщо вчасно перефарбуватися″. Про зміну політичних еліт в Україні говорять вже 20 років. Що потрібно зробити, аби ″всі вони″ нарешті відійшли в історію, читайте у спецтемі ″Коментарів″ у статті ″Коли вони нарешті підуть″.
Фабрику - робітникам, землю - селянам. Так було вирішено, щойно Україна стала незалежною. Фабрики пролетаріату роздали, але одразу забрали. А от земля в селян, хоча й умовно, поки залишилася. Городяни ж чухають потилицю: чому за населення країни у 50 мільйонів, землю віддали лише сімом мільйонам громадян. Як отримати свої законні 10 соток? Що потрібно зробити, щоб скористатися прописаним у Земельному кодексі правом, та як пройти кілька кіл кабінетного пекла та догодити цілій армії чиновників - читайте в діловому тижневику ″Контракти″ у статті ″Взяти землю″.
Владу потягнуло до низу. За рік свого президентства Віктор Янукович побив національний рекорд - його рейтинг впав втричі, а довіра до нього і поготів - знизилася вчетверо. Таким антидосягненням не міг похвалитися навіть його "помаранчевий" попередник. Віктор Янукович опинився заручником вибудованої ним же вертикалі влади. Всі невдачі внутрішньої політики в очах українців стали особистими поразками глави держави. Хто тягне владну команду на дно та чим це може обернутися для Януковича і компанії - знає "Кореспондент" у статті ″Все упало″.