Якщо на хабарі не спіймали, до суду віддати практично неможливо. Державних службовців в Україні до відповідальності притягують вкрай рідко. Рішення Феміди, навіть якщо вони і бувають на користь громадян, на ділі реалізувати досить важко. "Статус" розпитав фахівців про причини та суть проблеми. Оцінки юристів виявились не надто оптимістичними. Подробиці - на шпальтах тижневика у статті “Суд платежем красен”.
Або мільярди, або іноземці. Експерти розповідають - підвищити продуктивність праці в Україні можна вклавши вагомі інвестиції, або ж залучивши робітників з-за кордону. Водночас, через потребу значних фінансових вливань обидва варіанти не надто підтримують підприємці. Тому й шукають третій варіант - аби змусити українців викладатися "на всі 100". Таких, до слова, сумлінних працівників в Україні лише 15%. Детальніше про шляхи підвищення продуктивності праці українців розповідає видання "Коментарі" у матеріалі “Хто змусить Україну працювати краще?”
Офіційна кількість ВІЛ-інфікованих в Україні сягає понад 100 тисяч людей, 11 тисячам вже діагностували СНІД. Втім, серед невтішної статистики можна знайти і приємну. В Україні, яка лідирує у Старому світі за поширенням ВІЛ і СНІДу, в останні роки значно зменшилась кількість випадків передачі віруса від матері до дитини. Тижневик “Кореспондент” поспілкувався з матерями, які незважаючи на складні умови, таки змогли народити здорових малюків. Читайте у статті “Чистое поколение”.
2 хв
Огляд преси за 31 травня
"Статус" вивчає чому державних службовців важко притягти до відповідальності. Видання "Коментарі" розповідає про шляхи підвищення продуктивності праці українців. “Кореспондент” наводить негативну та позитивну статистику за поширенням ВІЛ і СНІДу.