США уникнули дефолту. Начебто, все найстрашніше позаду, та американська валюта продовжує втрачати позиції. Фахівці кажуть, підвищення ліміту держборгу - лише тимчасове вирішення проблеми. Якщо США випускатиме держоблігації такими самими темпами, рано чи пізно країна знову опиниться на межі дефолту. Міжнародні інвестори все ще шукають захисні інструменти, які дозволять зберегти кошти. Тож не дивно, що почав рости попит на дорогоцінні метали. Про металевий захист - більше дізнайтеся у “Контрактах” у статті “Металевий захист”.

Нещодавно Табачника попросили пригадати “теорему Піфагора” - і він переплутав формулювання. Міністр, власне, припустився лише незначної обмовки: сказав, що “сума квадратів катетів дорівнює сумі квадрату гіпотенузи”. Жарти - жартами, але тема про “теорему Піфагора” виникла не на порожньому місці: цього року її не змогли сформулювати близько 30% випускників українських шкіл. І це ще один доказ на користь докорінних реформ, замість котрих країна наразі стикається з повзучою радянізацією дедалі корумпованішої освіти. Про ситуацію в освітній сфері читайте у виданні “Тиждень” у матеріалі “Квадратура суми”.

Влітку глухі куточки кримського узбережжя перетворюються на маленькі Гоа - місця дикої свободи і вільного кохання, де громадяни міст України, Білорусі та Росії ховаються від цивілізації і головних її “апостолів” - Інтернету та мобільного зв’язку. Найвідоміший у Криму дикий та хіповий пляж - Лисова бухта. Туди ще за радянських часів приїздили Віктор Цой, Олександр Макаревич та інші “альтернативщики”. Сьогодні - тут повно простолюду, який хоче простого первісного спокою. Детальніше - у журналі “Корреспондент” у роботі “Последний Гоа”.