Життя в борг - як особливість національного буття. Більшість українських міст вже не уявляє свого існування без займу. Чи не 90% з них змушені регулярно просити допомоги в держави, підрахували в Асоціації українських міст. Місцевим бюджетам не вистачає навіть на виплату зарплати лікарям та вчителям. Чому в міській казні хронічна дірка та чи допоможе нова редакція бюджетного кодексу регіонам залишити у себе більше зароблених прибутків у наступному році - знають "Известия". Читайте у статті “Жизнь взаймы”.

Українських бюрократів хочуть змусити стати відкритішими для народу. Банкова замилює очі Європі новими інформаційними законами. Нововведення мали б спростити для громадян доступ до бази даних органів влади. Втім на практиці ефективність нового закону залежатиме від відкритості чиновників та їх готовності звітувати перед народом. Адже відсутність покарання за ігнорування запитів громадськості зводить владні ініціативи до пустої формальності. Детальніше - у тижневику "Деловая столица" у роботі “Чиновников обяжут раскрепоститься”.

Аграрії програли війну за скасування квот на зерно. Фермери до останнього зберігали примарливу надію хоча б у другій половині маркетингового сезону заробити на продажі збіжжя. Відтак притримували зерно у засіках до кращих часів. Та не сталося - Мінекономіки продовжило квотування експорту на наступний рік. Учасники ринку занепокоєні - кажуть, до збору нового врожаю мільйони тонн збіжжя просто зігниють. Як відреагували аграрії на утиски чиновників - на шпальтах "Экономических известий" у матеріалі “Чиновники испортят зерно”.