Сьогодні найбільш ефективним захистом охорони від крадіжок та злому є охоронні системи безпеки – це відео спостереження та охоронна сигналізація квартир.
Сигналізація може бути автономною, або виведеною на пункт централізованої охорони. У першому випадку повідомлення про візит непроханих гостей надходить господарю, а у квартирі вмикається сигнал тривоги, який може відлякати порушників.
Якщо ж підключити систему до централізованої охорони, майно охоронятимуть спеціальні підрозділи приватних фірм, або державних структур. У квартирі встановлюють спеціальні датчики, які реагують на рух чи тепло. Коли злодії проникають в приміщення, вони спрацьовують і передають сигнал охоронній фірмі. Група реагування одразу ж виїжджає, і через 3-5 хвилин буде на місці. Це за умови, що помешкання знаходиться у місті. У селі такий час збільшується до 10-12 хвилин.
Читайте також: Як зберегти тепло в оселі взимку: дієві поради
Основні елементи охоронної сигналізації – датчики руху та віконні датчики. Останні потрібні для захисту житла нижніх та верхніх поверхів. Як тільки зловмисник спробує потрапити в оселю через вікно, сигнал із датчика про це повідомить.
Охоронні датчики руху бувають двох видів: одні реагують на рух з допомогою лазерних променів, інші пристрої мають інфрачервоні датчики, які помічають об’єкт, що випромінює тепло. Усі ці датчики контролюють конкретні зони у квартирі чи будинку.
Системи захисту також бувають різні. Найпростіша – це захист від проникнення в приміщення через двері та вікна, та відстеження переміщення усередині будівлі. Цього комплексу також можна встановити захист від загорання, протікання водопроводу і труб опалення.
Читайте також: Як значно скоротити витрати на гарячу і холодну воду: 10 дієвих порад
За методом передачі сигналу охоронна сигналізація ділиться на дротову і бездротову. Кожна з них має свої переваги і недоліки. Дротова – надійна та проста в експлуатації і сервісному обслуговуванні. Основна перевага в тому, що сигнал по дроту передається краще, аніж по радіосигналу, а під час перебою з електроенергією використовується резервний акумулятор. До цього ж ця система в 2-3 рази дешевша за бездротову. Однак кабель ненадійним тим, що злодій може його знайти і перерізати.
Бездротова система не потребує прокладання кабелів, тому буде ідеальною для об лаштованих квартир. Така система має свої власні батареї, тож може бути встановлена в місцях, де немає доступу до електрики. Окрім того, її можна підключити до телефону чи комп’ютера для віддаленого моніторингу. Втім її недолік в тому, що датчикам потрібні батарейки для роботи, які можуть розрядитися. Окрім того, датчики мають розташовуватися близько до центральної панелі управління.
Читайте також: Як зберегти тепло в помешканні: ефективні поради щодо вибору батарей
Сигнал до охоронної фірми надходить через дріт телефонного зв’язку, GSM зв’язок, радіозв’язок чи інтернет.
Вмикають та вимикають системи через спеціальні пристрої – клавіатуру, панель індикації, брелок чи мобільний. Достатньо знати пароль доступу до сигналізації для того, щоб поставити об’єкт на охорону, чи зняти з охорони.
Якщо ви проживаєте вище третього поверху, і не на останньому поверсі, то можна зупинитися на мінімальному наборі: датчик на відкриття дверей, датчик руху у коридорі квартири, клавіатура для встановлення та зняття з охорони та приймально-передавальний прилад для зв’язку з охоронною фірмою. Усе це обладнання та встановлення обійдеться від 3 до 5 тисяч гривень для однокімнатної квартири, і від 6 до 7,5 тисяч – для трикімнатної. Після цього щомісяця треба буде сплачувати абонплату – від 150 гривень.
Читайте також: Що треба мати з собою в машині взимку: важливі поради
Якщо ж така охорона виглядає ненадійною, можна встановити розширений комплекс. Сюди входитимуть: охорона сигналізація для квартири з блокуванням усіх місць теоретичного проникнення злодіїв, встановлення датчиків на двері, вікна та у всіх кімнатах, домофон із функцією запису, система відео спостереження у квартирі з можливістю тривалого зберігання інформації, тривожна кнопка для виклику групи миттєвого реагування у разі надзвичайної ситуації. Обладнати таку охорону у квартирі коштуватимете не менше 10 тисяч гривень.
Перш ніж довіряти охорону свого житла фірмі чи службі, слід звернути увагу на її репутацію, та почитати відгуки користувачів.
Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться за посиланням.