Саме у Ліллехаммері у 94-му розпочалась казка 16-річної дівчинки, підлітка із непростим характером і важкою долею, талановитої спортсменки, яка надто рано потрапила у вир дорослого життя.
Зіткнення із Танею Шевченко напередодні вирішального виступу та стрес, який пережила відкатавши довільну програму у Ліллехаммері - далеко не найбільші випробування, які приготувало їй життя. Коли Оксані виповнилось 3 - із родини пішов батько Сергій Баюл, у 13 - важка недуга забрала матір, Марину. Відтоді дім їй замінила ковзанка, а батьків - тренери.
Якось після Олімпіади у чемпіонки запитали - що мотивувало тебе до завоювання медалі? “Так хотілось після свого виступу з’їсти “Снікерс” - не задумуючись відповіла юна зірка. Наступного дня Оксана отримала цілу коробку заокеанських марципанів, а виробник шоколадних батончиків навіть запропонував гроші за своєрідну рекламу.
Їх у Баюл вже зовсім скоро кури не клюватимуть. Американську мрію Оксана почала втілювати в життя, ледве зійшовши із трапу літака - мільйонні рекламні контракти, десятикімнатний будинок і ціла свита - косметолог, стиліст, кравець, кухар і навіть прес-секретар.
“Too soon too much” - якось скаже олімпійський чемпіон Віктор Петренко. Мав рацію. Оксані ще не виповнилось 20, а вона дедалі частіше зазирає у чарку, зрештою приховувати алкоголізму уже не було сенсу, коли на початку 97-го п’ятисотий “Мерседес” Баюл на високій швидкості вилетів з траси і поцілувався із деревом. Зірка, звісно, була на підпитку.
Та чемпіонський характер і максималізм, завдяки яким кілька років тому поборола Ненсі Керіган у Ліллехаммері, нікуди не поділись. Баюл вже більше 9 років не п’є нічого міцнішого за чай і не раз знаходила у собі силу повертатись до професійного спорту.
Неодноразово поверталась і на Батьківщину, до рідного Дніпропетровська, де відшукала і пробачила батька, який колись зруйнував їхню родину. Із власною сім’єю також не склалось. Супутник життя Євген Суник наполягав на тому, аби дружина поставила хрест на кар’єрі, але без ковзанки Баюл свого життя не уявляє.
Зараз Оксані Баюл 33 і олімпійська чемпіонка, схоже, назавжди повернулась додому, хоче відродити в Україні фігурне катання. Вступила до педагогічного Університету імені Драгоманова та планує відкрити приватну спортивну школу в Києві. Хто зна, може вже за кілька років національний гімн України доведе до сліз вже когось із вихованців Оксани Баюл.