Про це мовиться у "екстреній заяві" так званої "народної міліції "ДНР". Окупанти традиційно звинувачують українську сторону в порушенні режиму припинення вогню.
До теми Окупанти на Донбасі знімають постановочні репортажі про обстріли зі сторони ЗСУ
Деталі заяви окупантів щодо виходу з перемир'я
Бойовики переконують, що ЗСУ начебто обстрілюють населенні пункти фейкової республіки. А реакції міжнародних спостерігачів на це немає.
З метою захисту населення підрозділам "Народної міліції" дали дозвіл вести попереджувальний вогонь на придушення і знищення вогневих точок противника,
– наголошують представники незаконних збройних формувань.
Відповідно до цих слів, окупанти більше не намагаються прикривати свої обстріли підконтрольної Україні території. Раніше вони наголошували, що ведуть лише вогонь у відповідь. Крім того, бойовики фактично виходять з режиму перемир'я.
Радимо ознайомитися Рівно 7 років тому: як почалась війна на Донбасі
Дії бойовиків на Донбасі: головне
- Перемир'я на території Донбасу почалося 27 липня 2020 року.
- Відтоді бойовики постійно відкривають вогонь по українських позиціях. Щоправда, спершу їхні обстріли були поодинокими, неприцільними та не становили небезпеку для життя українських захисників.
- Ситуація кардинально змінилася в 2021 році. Спочатку було багато поранених, а потім почалися й жертви. Вже Україна за 2 місяці втратила щонайменше 16 воїнів. Для порівняння: в 2020 році за серпень – кінець грудня було 13 жертв серед військових ОС.
- Бойовики ж втратили у лютому лише 19 осіб. І всі втрати – небойові. Здебільшого, їхні смерті трапляються через зловживання алкоголем.
- В Об'єднаних сила загострення пов'язують із ротацією проросійських найманців.
- Через ескалацію на Донбас їздили головнокомандувач ЗСУ Русла Хомчак і президент Володимир Зеленський. Також кілька разів Україна терміново скликала мінську ТКГ.