Про це мовиться у звіті спостережної місії. Там вказується, що в одному випадку окупанти не пропустили спостерігачів, а в іншому випадку затримали їх прохід в непідконтрольні уряду райони.

Важливо Російські найманці за добу 748 разів порушили "тишу" та не пропустили два патрулі ОБСЄ

Як саме бойовики обмежували СММ ОБСЄ

  • Заборона доступу сталася о 09:55 приблизно за 350 метрів на північ від південного краю ділянки розведення сил і засобів в районі Золотого.
  • О 10:02 ще один патруль, який слідував через блокпост збройних формувань в районі моста біля Станиці Луганської, затримали на 2 години та 16 хвилин.
  • Також о 09:07 на блокпості біля південного краю ділянки розведення в районі Золотого члени збройних формувань відмовили ще одному патрулю в доступі на ділянку розведення.

Всі ці заборони окупанти аргументували по-різному. Вони мотивували це "міркуваннями безпеки для СММ", а також стверджували, що "не мають попереднього повідомлення".

В ОБСЄ обурилися діями окупантів

В ОБСЄ підкреслили, що подібні заборони та затримки не тільки обмежують свободу пересування СММ через лінію зіткнення, а й перешкоджають здійсненню матеріально-технічного забезпечення, яке є вкрай важливим для її ефективної роботи.

Що відомо про роботу місії ОБСЄ в Україні

СММ ОБСЄ в Україні – моніторингова місія неозброєних цивільних спостерігачів безпекової організації. Вона здійснює моніторинг за дотриманням прав людини й гуманітарної ситуації на окупованому Донбасі. В Україні вона з'явилася після введення на материкову територію України російських регулярних військ у 2014 році.

Яка зараз ситуація на Донбасі

Ворог продовжує ігнорувати домовленості, досягнуті у межах Тристоронньої контактної групи. З боку російсько-окупаційних військ зафіксували 1 порушення режиму припинення вогню. В напрямку Травневого, що на Донеччині, ворог вів вогонь з ПТРК. Втрат серед військовослужбовців Об'єднаних сил немає.