Фінальний кошторис взагалі може скласти від чотирьох з половиною до 6 мільярдів гривень. На думку експертів, корупційна складова будівництва "Олімпійського" складає майже 50%.

”В 2010 році на потреби Євро-2012 лише з державного бюджету було потрачено 6 млрд. гривень і 4,5 млрд. гривень Україна взяла із зовнішніх запозичень, якщо додати тих дві цифри, то це буде цифра - понад 10 млрд. гривень. Це є цифра співрозмірна фінансуванню української армії в 2010 році”, - каже народний депутат України Остап Семерак.

В рахунковій палаті підрахували, що вартість облашування одного місця вболівальника на НСК "Олімпійський" є найдорожчою серед інших стадіонів - майже 44 тисячі гривень. Віце-прем'єр з питань Євро-2012 Борис Колесніков запевняє - Рахункова палата володіє хибними даними, оскільки остаточного кошторису будівництва ще не існує.

”Команда Євро 2012 буде діяти в рамках бюджетного кодексу! Це не підлягає обговоренню, і будь-які зауваження Рахункової палати про порушення бюджетного кодексу приймаються. Все, що стосується їх роздумів вони…, подивіться – представники Рахункової палати півроку назад говорили про те, що смуга в Донецьку повинна бути не 4 км, а 2 км. Але хай Симоненко покаже нам спеціалістів, які це вирішують! А не рахівників, вони роблять смислові заключення”, - каже віце-прем'єр-міністр України Борис Колесніков.

Та як би там не було, підготовка до Євро-2012 більшою мірою потребує коштів приватних капіталів, аніж грошей з державного бюджету, впевнений голова Українського союзу підприємців та промисловців Анатолій Кінах.

”Я хочу нагадати всім, що ми створювали державну програму ще три роки тому підготовки до Євро-2012, в якій була така структура інвестицій: 85-90% - це приватний капітал, 10-15% - це державні бюджетні ресурси, включаючи місцеві бюджети міст, що приймають Євро-2012. Зараз, нажаль, ситуація навпаки. І це треба змінювати”, - каже голова Українського союзу підприємців та промисловців Анатолій Кінах.

У 2011 році на підготовку фінальної частини футбольної Європершості планується витратити майже 62 мільярди гривень. З них половина - державних, 3 мільярди - із місцевих бюджетів, решта - альтернативні джерела фінансування.