В ООН заявили, що протести в Казахстані викликають занепокоєння. Про це розповів представник генсека Стефан Дюжаррик.
Зверніть увагу У Казахстані закрили консульство США: американців просять не виходити на вулиці
В ООН закликають утриматися від насилля
Представник генсека ООН Стефан Дюжаррик наголосив, що важливим у ситуації, яка склалася в Казахстані, є утримання від насилля. Про це він заявив під час брифінгу.
Ми стежимо із занепокоєнням за ситуацією в Казахстані. Дуже важливо, щоб усі залучені до нинішніх подій виявляли стриманість, утримувалися від насильства та сприяли діалогу для вирішення всіх проблем,
– заявив Дюжаррик.
Також в ООН закликали владу та мітингувальників до діалогу для врегулювання ситуації в країні.
Дюжаррик додав, що місія ООН в Казахстані продовжує свою роботу. За його словами, жодних перешкод чи загроз членам місії немає. Крім того, ООН підтримує зв'язок з керівником місії.
Останні новини з Казахстану
- У Казахстані від 3 січня 2022 року тривають масові протести. Спершу причиною була вартість газу, однак після її зниження протест набув політичного характеру. Мітингарі вимагали відставки уряду, боротьби з корупцією, місцевих виборів та повалення впливу колишнього президента Нурсултана Назарбаєва.
- Кілька годин 5 січня по всій країні не було доступу до інтернету. Через це припинили роботу системи безоплатної оплати та кілька каналів. Алмати та Нур-Султан залишилися без мобільного зв'язку.
- В Алмати мітингувальники захопили будівлі акимату, прокуратури, колишню адміністрацію Назарбаєва, комітету нацбезпеки та філії телеканалу "Казахстан". У більшості з них опісля були пожежі.
- Президент Касим-Жомарт Токаєв звільнив Назарбаєва з посади голови Радбезу країни і сам зайняв цю посаду.
- Низка високопосадовців втекли з країни, через що мітингувальники захопили аеропорти в Алмати та Актау. кілька перевізників повністю припинили авіасполучення з Казахстаном.
Більше про мітинги в Казахстані в нашому сюжеті: дивіться відео