Це повинно відбутися протягом 20 років, щоб не допустити в майбутньому різкого зростання податкового навантаження на працюючих громадян, пише видання "Комерсант-Україна". На думку експертів ООН, якщо залишити пенсійний вік без змін, то до 2050 року кількість пенсіонерів перевищить кількість платників внесків на 25%.

Зокрема, експерти ООН підрахували, що в Україні найбільший в Європі обсяг пенсійних витрат - 18% від ВВП. Також в Україні найвищі внески з фонду зарплати, 33,2% платить роботодавець, 2% - працівник.

Тому ООН рекомендує вже в 2011 році розпочати реформу з підвищення пенсійного віку. Видання пише, якщо залишити пенсійний вік без змін, то до 2050 року на кожних 10 громадян працездатного віку в Україні буде не 4, а 8 пенсіонерів.

Згодом кількість пенсіонерів перевищить чисельність платників пенсійних внесків на 25%. Субсидії держбюджету досягнуть 30% витрат Пенсійного фонду, а розмір внесків із зарплати - 50%.

Найбільш прийнятним варіантом для України ООН бачить - підвищення до 65 років пенсійного віку і для чоловіків і для жінок. Це дозволить скоротити вдвічі кількість нових пенсіонерів, а навантаження на платників.