Як повідомляється в доповіді ПРООН, фахівці оцінили розвиток за останні 40 років і дійшли до висновку, що в 2010 році люди в цілому стали багатшими, здоровішим і більш освіченими, ніж у 1970 році. Очікувана тривалість життя зросла з 59 до 70 років, а середній дохід на душу населення подвоївся і досяг $10 тисяч.
Експерти ООН склали рейтинг країн за рівнем людського розвитку, яка нерідко не збігається з рівнем добробуту. Країни були оцінені на основі комплексу критеріїв, таких як тривалість життя, рівень охорони здоров'я, доступ до освіти, знань та інформації. Їх поділили на чотири групи: дуже високий, високий, середній і низький рівень розвитку.
У підсумку перший рядок рейтингу зайняла Норвегія, за якою слідують Австралія і Нова Зеландія. Четверте місце дісталося США, а п'яте - Ірландії. Україна потрапила в другу групу (високий рівень) і посіла 69-е місце.
Серед інших, її випередила Росія, яка опинилася на 65-му місці, Білорусь (61), Казахстан (66). Сусідами Україні опинилися Боснія та Герцеговина (68) і Іран (70). Грузія посіла 74 місце, Туреччина - 83, Китай - 89, Молдова - 99. Останніми в рейтингу виявилися Нігер, ДР Конго і Зімбабве.
З усіх країн колишнього СРСР лише Естонія змогла увійти до першої групи держав з дуже високим рівнем людського розвитку - вона займає 34-е місце. Польща, тим часом, також потрапила до першої групи, опинившись на 41-му місці.
Основні показники Україні, згідно з доповіддю, такі:
- очікувана тривалість життя при народженні - 68,6 років;
- середня тривалість отримання освіти - 11,3 року;
- очікувана тривалість отримання освіти - 14,6 року;
- ВНП на душу населення (у цінах 2008 року) - $6535.