Олександр Онищенко, який перебуває за межами України і якого НАБУ підозрює в організації корупційної схеми, дійсно подав документи для участі у позачергових парламентських виборах. Це підтвердила в ефірі "5 каналу" секретар Центральної виборчої комісії Наталія Бернацька 15 червня.

Не Онищенком єдиним! Політики часів Януковича повертаються до України: навіщо та чим це загрожує

Цього ж дня, 15 червня, прес-служба ЦВК повідомила, що Комісія розглянула заяву Онищенка та ухвалила рішення.

Комісія відмовила Онищенку, оскільки ним не дотримані вимоги Конституції і виборчого закону про проживання в Україні протягом останніх 5 років,
– мовиться у повідомленні ЦВК.

Цікаво, що свою відсутність в Україні політик пояснив тим, що його делегували для участі у кінних змаганнях закордоном.

Українські ЗМІ також поширювали інформацію, що у цьому ж окрузі висуватиме свою кандидатуру й гімнастка Анна Різатдінова, що народила Онищенку сина: з ним дівчина познайомилася на змаганнях з художньої гімнастики в Європі. За словами журналістів, йтиме вона від партії чинного президента Володимира Зеленського "Слуга народу". Проте лідер політсили Дмитро Разумков спростував, що Різатдінова балотуватиметься від них у Раду.

Онищенко теж про такі наміри Різатдінової нічого не знає. Зокрема, політик переконує, що вони зі спортсменкою вже давно не спілкуються. Прізвище гімнастки також є відсутнім у попередньому списку кандидатів у мажоритарних округах від "Слуги народу".

Зауважимо, що Онищенко висловлював бажання повернутися до України ще наприкінці травня. Тоді політик передусім планував приїхати, аби взяти участь у засіданні суду за його справою. Крім того, він зазначив, що розглядає можливість участі в парламентських виборах, але не розповів, з якою саме політичною силою йтиме.

Чому Олександра Онищенка називають скандальним? Топ-факти про нардепа втікача

Що відомо про Олександра Онищенка. Народився він 31 березня 1969 року у селищі Матвіїв Курган, що у Ростовській області Росії. Ім’я під час народження – Олександр Раджабович Кадиров. Є депутатом Верховної Ради VII (12 грудня 2012 року – 27 листопада 2014 року, представляв спершу "Партію регіонів", а потім долучився до фракції "Економічний розвиток") і VIII (з 27 листопада 2014 року, позафракційний) скликань.

Водночас, Онищенка знають як олігарха-мільярдера, нафтогазового трейдера, колишнього співвласника одного з найбільших в Україні модельних агентств, організатора численних кіннотних змагань і конкурсів жіночої краси "Міс Україна". Свого часу він був віце-президентом і президентом Федерації кінного спорту України. Крім того, у 2008-му та 2012 роках брав участь у літніх Олімпійських іграх у Пекіні та Лондоні відповідно у змаганнях з кінного спорту, але особливих результатів не показав.

Скандали за участю Онищенка. За інформацією ЗМІ, на початку 1990-х років Онищенко був членом однієї з найбільших в Україні організованих злочинних груп, яку очолював Володимир Кисіль. У списках банди "бригадир" Кадиров значився під №34 і займався збором рекетирських "податків" із київських підприємців.

Крім того, якщо вірити чуткам, конкурс краси був своєрідним його прикриттям для заробляння грошей на VIP-проституції. Зокрема, Онищенко спільно з бізнес-партнерами нібито постачав дівчат навіть синові лівійського диктатора Муаммара Кадаффі.

Неоднозначні відгуки про Онищенка лунають і у футбольному світі. Річ у тім, що після того, як він придбав клуб Прем’єр-ліги Арсенал (Київ), команда знялася зі змагань і оголосила про банкрутство.

Також є ще одна резонансна справа за його участю. Детальніше про "плівки Онищенка" читайте тут.

Зверніть увагу! Як одіозний Онищенко наживався на українському газі: цинічні схеми у графіці

Що відомо про втечу Онищенка з України. Він утік із України у 2016 році та наразі перебуває у розшуку, хоча Інтерпол відмовився оголошувати його в міжнародний розшук. Того ж року Верховна Рада позбавила нардепа імунітету. Водночас український парламент дав згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності, затримання та арешт.

За даними НАБУ, Онищенко з поплічниками продавали газ держпідприємства "Укргазвидобування" за допомогою кількох своїх компаній через "псевдобіржі", що завдало державі збитків на суму у понад 1,613 мільярда гривень. Слідство переконує, що він є причетним до розкрадання понад 1,6 мільярда гривень з 2013 по 2016 рік. Збитки підприємству "Укргазвидобування" оцінюють у понад 740 мільйонів гривень.

Сам Онищенко заявляв, що перебуває в Іспанії та всі звинувачення у свій бік відкидає. Тим часом, справу Онищенка було скеровано до суду, перші засідання були призначеними на червень 2019 року.

Хто такий Олександр Онищенко: дивіться відео 24 каналу

як розгорталися останні події навколо олександра онищенка: