Українцям взимку "прикрутять" батареї
Це зроблять з метою економії газу. Розповідаємо, до чого готуватися цієї зими та, що яких дій слід вжити, щоб не мерзнути у своїх домівках.
Читайте також Як повернути оплату за газ, якщо сплатили не тому постачальнику
Тож, якщо зараз у квартирі не повинно бути нижче 18 градусів, а для кутових кімнат –
20, то за новими правилами норму зменшать до 16 та 18 градусів відповідно.Експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко розповідає, що це пропонують вже не вперше, але цього року є реальні підстави для запровадження. За його словами, навіть політики ЄС просять своїх громадян знизити в опалювальний сезон температуру у квартирах. Це слід зробити для того, щоб відмовитись від російського газу та висловити підтримку Україні.
Кабмін теж хоче піти на такий крок, і це допоможе державі заощадити десятки та сотні мільйонів кубометрів газу за опалювальний сезон. До того ж, коли ціна кубометра стрімко зростає як в Україні, так і у світі, така економія може дозволити значно заощадити.
Що потрібно зробити
Холодна зима завжди супроводжується збільшенням споживання електроенергії. Водночас електромережі на це не розраховані, тому у результаті – замикання, спалахи та пожежі.
Тому вже зараз у старих будинках необхідно:
- звернутися до компанії, що управляє, для того, щоб електрик обстежив стан електропроводки в будинку;
- замінити, відрегулювати чи утеплити вікна;
- за потреби поміняти склопакет, краще зробити це зараз, оскільки з настанням холодів ці послуги подорожчають;
- замінити всі вікна у під'їзді, утеплити вхідні двері – це дозволить зберегти температуру в будинку.
Проте справді вплинути на ситуацію може комплексна енергомодернізація. Для цього необхідно створити ОСББ, крім того, доведеться подавати заявку на грант, або брати пільговий кредит.
Варте уваги – Володимир Зеленський дав інтерв'ю каналу CNN: дивіться відео