"Зараз менше зрозуміло, як відбувається координація діяльності, пов’язаної з використанням допомоги ЄС, зі збільшенням кількості адміністративних перешкод та іншими труднощами. Мова йде і про ухвалення законодавства, яке не відповідає тій допомозі, яку надає ЄС", - сказав глава представництва Євросоюзу Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Про яке саме законодавство йдеться - знають в опозиції. Мовляв, такий крок Європи свідчить, що ЄС вже перейшов від слів до безпосереднього тиску на українську владу.

“Потратили гроші на прийняття законодавства, яке, наприклад по Євро-2012, обмежило доступ громадськості до отримання інформації, скільки яких коштів тратиться. Законодавство, яке ліквідувало тендерні процедури і відкритість торгів, а запровадило використання мільярдів державних грошей на безтендерних, непрозорих, безконкурсних процедурах. Європейці на це все дивляться і дивуються, звичайно. Це саме стосується енергетики, і так далі, і так далі”, - каже народний депутат, “БЮТ-Батьківщина” Остап Семерак.

За словами Тейшейри, ЄС має можливість надати Україні допомогу у розмірі 70 мільйонів євро, однак за ситуації, що склалася, цієї суми Києву не бачити. Щоправда дипломат пояснив, йдеться про призупинення лише деяких програм, до ухвалення відповідних рішень з боку української влади.