Про це пише The New York Times.
Читайте також: Президент Чехії зробив відверте зізнання щодо "Новачка"
У дослідницьких цілях або для захисту вам треба було б, наприклад, від 5 до 10 грамів. Однак в Солсбері міг бути застосований навіть більший об'єм, точна кількість невідома. Це може бути 50, 100 грамів, що перевищує об'єм для досліджень або захисту,
– наголосив глава ОЗХЗ Ахмет Узюмджю.
У виданні зазначають, що така кількість отрути вказує на те, що вона майже напевно була виготовлена для використання в якості зброї, а не для лабораторних досліджень.
Узюмджю зазначив, що має намір внести отруту в список хімзброї, за якою стежитимуть фахівці ОЗХЗ.
Після цього, за його словами, країни, які підписали Конвенцію про заборону хімічної зброї, повинні будуть задекларувати виробництво або зберігання цієї речовини, якщо її об'єм перевищує 5-10 грамів. Крім того, вони будуть зобов'язані створити антидот.
Нагадаємо, 4 березня у британському місті Солсбері отруїли колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля. Разом з ним було отруєно і його 33-річну доньку Юлію.
12 березня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що Скрипаль міг бути отруєним розробленою Росією бойовою нервово-паралітичною речовиною "Новачок". 12 березня Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила використання "Новачка" в отруєнні Скрипалів.