Сергій Вудка (учасник акції): “Всі завтра будуть покладати квіти, а ми зробимо корисну справу, крім цього, і помиємо пам`ятник. І заодно символічно відмиємо Україну від того бруду, який виливається останнім часом на нашу країну”.
Володимир Ступак (народний депутат 4-го скликання): “Шевченко писав: "І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син і буде мати, і будуть люди на землі". Тож нам треба оновлювати і тут, цю територію, і пам`ятник Шевченку”.
Основна складність у водних процедурах - встановити подіум на висоту 12 метрів та закріпити його. На верхотурі драбин працювали спеціально навчені працівники. Постамент вкритий окисом бронзи, тому мити його треба обережно.
Юрій Охотніков (центр технічних послуг): “Миючого засобу багато не потрібно. По-перше, він не дуже брудний, по-друге, там особливі миючі засоби не використовуються, які мають вміст кислоти. Мильний розчин звичайний і потім теплою водичкою ополіскується і все”.
Пам`ятник Шевченку у Києві встановили у 1939-го на місці, де раніше стояв Микола І. Бронзову постать поета заввишки майже 7 метрів відлили в Ленінграді і встановили на п'єдестал з червоного граніту.
2 хв
Пам`ятник Шевченку у столиці мили щітками та швабрами
Очистити пам’ятник Кобзарю вирішили напередодні відзначення 149-ї річниці перепоховання Тараса Григоровича.