Фахівці стверджують, що негативний вплив електромагнітних полів збільшується з кожним роком.

В групі особливого ризику - діти й молодь, які активно використовують технічні новинки. Занепокоєння європейців, поділяють і українські фахівці. Вони стверджують, що тривалий електромагнітний вплив може викликати розлади нервової та ендокринної систем, а також порушення репродуктивної функції.

“На першому місці страждає серцево-судинна система і то є дистонія або навпаки. Але тут ще треба зауважити ще одну обставину, якщо в кожного з вас десь щось не так і ви попадаєте в електромагнітне поле, то там де те тонке місце, то воно страждає найбільше”, - каже директор інституту екології людини Михайло Курик.

Щоправда завідувач Лабораторії електромагнітних полів Олександр Штиль каже, що на сполох бити зарано. В Україні давно діють санітарні норми щодо облаштування комп`ютерних класів у школах, які регламентують рівень електромагнітного випромінення, шуму і освітленості, заспокоює фахівець. Мовляв іноземним нормативам до наших дуже далеко.

“В Україні гранично допустимий рівень електромагнітного випромінювання 2,5 мікроват на сантиметр квадратний. Якщо знову ж таки порівняти з рекомендаціями, які дає міжнародна комісія з питань неіонізуючого випромінювання, там є спеціальна формула. Якщо рахувати по тій формулі, то в Україні мав би бути рівень 900 мікроват на см. квадратний”, - каже зав. лаб. електромагнітних полів центральної СЕС Олександр Штиль.

Чимало офісних і домашніх побутових приладів значно небезпечніші за безпровідний Інтернет, каже фахівець. Так, якщо точка вай-фай працює з потужністю одна сота вата, то потужність звичайної мікрохвильовки у сто тисяч разів більше. Та разом з тим, європейці пропонують запровадити маркування технічних виробів із зазначенням мікрохвиль і потужності випромінення.