Не допоміг Луценку ні десант депутатів у приміщенні суду, ні пікет прихильників опозиціонера під його стінами. Соратники екс-урядовця з "Народної Самооборони" і судовий процес, і вердикт Феміди назвали фарсом. Мовляв, головне звинувачення - спілкування Луценка з медіа.
”Основна претензія, виступи Луценка в засобах масових інформацій, де він, як вони кажуть не правильно трактує свою кримінальну справу. Але він не давав підписки про нерозголошення слідства, і він каже, що він вільна людина, і має він право коментувати справу відносно нього”, - каже народний депутат України Юрій Гримчак.
У Генпрокуратури інші пояснення. Кажуть 26 грудня Луценка затримали за небажання ознайомлюватися з матеріалами справи. Екс-міністр виправдовується - це фізично неможливо.
”Йому запропоновано було ознайомитись з матеріалами справи, тобто виконати вимоги статті 218 кримінально-процесуального кодексу. Значить Юрій Віталійович до сьогоднішнього дня уникав, виконання вимог цієї статті”, - каже прес-секретар генеральної прокуратури Юрій Бойченко.
”Як тільки мені було пред'явлено постанова слідчого Гойчик, де мені нібито пред’являється 23 томи справи і доводиться графік їх вивчень. Не дивлячись на наші неодноразові письмові та усні клопотання слідство досі не пред’явило нам не пред’явило 23 томи справ. Маємо обґрунтовані підозри, що справа шиється заднім числом в прямому і переносному значенні”, - каже екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.
Матеріалів справи не бачили і родичі опозиціонера. Тому у діях ГПУ вбачають виключно сплановану розправу над екс-очільником МВС.
”Я розумію тільки одне, сьогодні виконується політичне замовлення на вбивство, замах на вбивство мого брата, методом розміщення його в зоні, чи в червоній зоні, де його “чекають” вже. Де сядуть якраз ті, хто туди потрапив за часів його керівництва МВС”, - каже брат Юрія Луценка Сергій Луценко.
Нагадаємо, колишнього урядовця затримали напередодні у Києві поблизу його ж власного будинку. Луценку інкримінують зловживання службовим становищем.