Про це "офф рек" повідомив європейський високопосадовець, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі. За словами співрозмовника, в ЄС визнають великий прогрес Києва у виконанні семи рекомендацій від Єврокомісії під час повномасштабної війни.

Дивіться також Членство в ЄС не через 20 років: коли Україну візьмуть до Євросоюзу і що цьому заважає

У Брюсселі очікують, що у п'ятницю Верховна Рада проголосує за закон про національні меншини. Зазначимо, що Україна не виконала повністю сім необхідних кроків. Під час річного звіту Єврокомісія порекомендувала розпочати переговори про вступ, але надасть додаткову оцінку наступного березня.

Переломний момент повинен стати у березні наступного року, аби ми побачили, що необхідні кроки були виконані,
– сказав високопосадовець на умовах анонімності.

Складні переговори тривають

ЄС та Україна готуються до історичного засідання Європейської ради на фоні скандальних заяв угорського прем'єра Віктора Орбана, який погрожує заблокувати відкриття переговорів про вступ.

Європейський високопосадовець погоджується, що переговори складні та пошук спільної позиції триває і досі. В Брюсселі кажуть, що дводенне засідання може затягнутися аж до суботи.

"Ці дискусії будуть важкими, і немає жодних гарантій, що вони увінчаються успіхом", – розповів співрозмовник.

Наступного тижня Європейська рада вирішуватиме не лише долю України на її шляху до членства, але й створення окремого блоку для України в Європейському фонді миру та виділення 50 мільярдів допомоги на чотири роки.

"Єдине, що мене вражає, це те, що практично всі держави-члени ЄС кажуть: "щоб не сталося, ці гроші треба знайти в грудні", – сказав високопосадовець.

Співрозмовник зазначив, що минулого року ситуація була схожою, коли вирішувалось питання фінансування України за програмою MFF+ на суму 18 мільярдів євро.

Угорщина може отримати 10 мільярдів євро

У той час, поки Орбан погрожує зірвати угоду під час засідання наступного тижня у Брюсселі, Єврокомісія готується виділити 10 мільярдів євро для Будапешта. Очікується, що це рішення узгодять до початку зустрічі європейських лідерів.

Високопосадовець ЄС закликав не розцінювати це як "політичний жест", оскільки розблокування будь-яких фондів відбуваються після виконання певних умов.

"Кошти можуть бути виділені лише в тому випадку, якщо буде забезпечено їх дотримання. (...) Угорщина виконала багато умов, які висувала Комісія", – сказало джерело.

Вступ України до ЄС: головне

  • 23 червня 2022 року Європейська рада на саміті у Брюсселі ухвалила історичне рішення про надання Україні статусу кандидата в ЄС.
  • Водночас від прогнозів щодо можливої дати вступу або початку переговорів європейські партнери утримуються.
  • Президент України Володимир Зеленський вважає, що перемовини щодо приєднання України до європейської родини повинні початись вже цього року.