Про те, як потрапити у структуру "Альфи" в інтерв'ю Ліга.нет розповів командир Центру Олександр Устименко.
За словами Устименка, спочатку кандидату, який напише заяву в кадровий апарат СБУ, доведеться пройти медичну комісію та психологічний відбір. Після цього кілька разів на рік в "Альфі" відбирають кандидатів, яких запрошують на десятиденний курс.
"Програма розписана складна. З ними постійно працюють психологи. Три дні вони здають загальні тести. Хто не набрав потрібний бал — пропонуємо їм відповідну роботу або вони йдуть. Хто набрав необхідну кількість — йде далі. Далі шість днів дуже важких. Мало сплять, багато бігають, копають, ходять, пірнають і так далі — великий комплекс завдань. На кожного пишеться характеристика. І ось той, хто дійде до кінця, кому це буде під силу — той, можливо, отримає шанс на службу в "Альфі", — розповів Устименко.
Крім цього спецслужба проводить серйозну перевірку на наявність судимостей, також досліджуються родичі кандидата і його профілі в соцмережах.
Повний комплекс, включно з перевіркою по лінії зв'язків в Росії, близьких родичів в РФ. Кандидат проходить детектор брехні, де його чекає дуже багато питань про Росію, терористичні організації "ДНР"/"ЛНР" і так далі. Зараз це обов'язково для всіх, хто хоче служити в Альфі. Якщо є хоч найменший сумнів в людині — кандидата ми не вивчаємо,
— пояснив Устименко.
"Якщо людина нам повністю підходить і пройшла всі етапи, то першим ділом вона потрапить в зону АТО. Це обов'язково. Звідти для бійця все починається, там він проходить підготовку на базі одного з підрозділів", — додав він.
Загалом, за словами Устименка, таку комплексну перевірку проходять три-чотири кандидати з десяти відібраних.
Читайте також: Подполковник СБУ – про свое увольнение и преследования участников Майдана