На кожній світлині зображено порушення прав українців.

”Ми зрозуміли, що ми можемо зробити одну дуже важливу ізюминку, ми не просто покажемо Європі Україну в проблемах, наскільки вони глибокі, наскільки вони різноманітні. Ми візьмемо тільки ті репортажі та фотографії, які отримали міжнародні перемоги закордоном, що говорить про найвищий рівень технічного виконання цих фотографій і фоторепортажів, а з іншого боку, яка було їх історія після фотозйомки”, - каже організатор акції Тетяна Маринова.

Сила фотомистецтва дійсно змусила звернути увагу на проблемні питання, - кажуть організатори. Наприклад, світлини копанки з видобування вугілля Ірини Горбасьової з Донецька спонукали місцеву владу охороняти та перевіряти безпеку праці на цих підпільних шахтах.

”Судячи з того, що я була в справжні шахті в лаві, де дотримуються всіх правил безпеки, то тут правило нульові, тут людина відповідає сама за себе. Люди ризикують своїм життям, при цьому не маючи ніяких соціальних гарантій, і це страшно”, - каже фоторепортер Ірина Горбасьова.

Наступного року порушників прав людини будуть нагороджувати особливою відзнакою, статуеткою “Бронзовий хряк”.

”Так от, ці хряки, це не засуджуюче, це мені здається привід задуматися. Мені здається, це найбільше досягнення, якщо ми посіємо сумніви в людей, які одним розчерком пера підписують вирок”, - каже автор статуетки "Бронзовий хряк" Євген Дерев’янко.

Бронзовий хряк вийшов навіть ще дорожчим за Оскара. Якщо матеріальна вартість кінонагороди - 400 доларів, то виготовлення української статуетки організаторам акції обійшлося у майже тисячу євро.