Те, що газу Україні бракує – беззаперечний факт.

Альтернатива газу

Якщо з блакитним паливом стане зовсім скрутно, деякі ТЕЦ можуть перейти на мазут. Але це аварійний вихід - мазут у 5 разів дорожчий, ніж газ.
В українських селах використовують інший замінник газу - тут гріються старим-добрим способом - дровами.
Є й такі, що впроваджують новітні технології. Так, одна з новинок для українців - сонячні батареї.

Наразі в Україні є лише одна енергоощадна багатоповерхівка. Поки держава не квапиться допомагати з встановленням сонячних батарей. Але й переводити людей на грубки з дровами, на щастя, не збирається. Зате обіцяє підсобити тим, хто відмовиться від газу і перейде на біопаливо. Щоправда, такий спосіб підходить лише для приватних будинків.

Будь-який мешканець, який хоче поставити котел замість газового або котел на твердому паливі, і немає можливості оплатити. Він піде завтра в “Ощадбанк”, отримає там кредит, ми йому компенсуємо 20% тіла кредиту, - обіцяє голова Держенергоефективності України Сергій Савчук.

Попит на негазові котли росте

Продавці котлів потирають руки - попит на їхній товар росте. Попри те, що річ недешева. Так італійський коштує понад 3 тисячі євро.

У деяких школах дітей навчають, як економити тепло

У селі Хотів на Київщині з молодших класів навчають дітей, як заощаджувати ресурси. Знання з електрозбереження діти реалізовують і в школі, і вдома.

Родини учнів, які вивчають курс (в нас є відповідні дослідження) економлять до 30-40% електроенергії. Самі це починають ініціювати, – розповіла науковий керівник проекту Олена Пометун.

Україна зможе скоротити споживання газу вдвічі

За минулий рік Україна спожила 50 мільярдів кубів блакитного палива. До порівняння, Польща - лише 14. Та експерти кажуть, цілком можливо скоротити витрати газу вдвічі.

Для того, щоб досягти таких результатів, потрібно кілька років і мільярди гривень - на встановлення нового енергоефективного обладнання. Але лише так, кажуть фахівці, ми зможемо злізти з газової голки.