Гривня має впасти, ВВП - не зрости

За їхніми даними, до кінця 2014-го року курс може сягнути від 8,5 грн. до 9,5 гривні за долар. Крім того, прогнозують, що поточного року ВВП України не зросте або навіть скоротиться на 1%. Та вже наступного - можливе зростання до 2%. Утім, українські експерти такі прогнози сприймають скептично.

"Прогнози щодо курсу української валюти, які робляться міжнародними агенціями, грішать дуже великою неточністю. Ми пам’ятаємо пророкування значної девальвації гривні протягом низки років. Ці пророкування не справджувалися. Якихось підстав говорити про те, що нас очікує суттєвий рівень девальвації, мабуть, немає", - говорить перший заступник директора Інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.

"На мій погляд, сьогодні ми є свідками чергової хвилі атаки зі сторони рейтингових агентств. Ті прогнози, які робив Fitch,... є абсолютно неадекватними. Вони не враховують ані дохідної частини бюджету, ані експортної виручки України, - каже директор Аналітичної групи Da Vinci AG Анатолій Баронін.

Імовірні ризики - відсутність валюти і реакція Росії на Угоду

На думку експертів, Україна в наступному році зможе сподіватися на відносну курсову стабільність завдяки приросту як експорту, так і іноземних інвестицій. Зокрема й через підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. Схожої думки й рейтингові агентства.

Проте разом з цим Standard & Poor's вирішив знизити кредитний рейтинг України. На думку агентства, є ризик, що уряд не зможе назбирати достатньої кількості іноземної валюти аби платити борги. Крім того, додаткового, хоча і тимчасового, удару по Україні, як вважають у S&P, завдасть реакція Росії на підписання Угоди з ЄС.