Утім фінал ходи стали сутички з міліцією та суд над активістами. Майже півтори сотні беркутівців в ніч на 19-те липня на Майдані Незалежності розігнали акцію, яка мала стати безстроковою.

Все почалось в ніч на 2-е липня, коли мешканці Врадіївки взяли штурмом місцевий райвідділ.

"Я побачив, що спускається все на тормоза. Ідуть обіцянки, накал спадає і я бачив, що цей вогник, він гасне, якщо не підкидати дров", — розповідає співорганізатор Врадіївської ходи Василь Любарець.

Дійшовши до Первомайська, хода розділилась на два маршрути, які мали зустрітись у Києві. Перший проходив через Голованівськ, Умань, Жашків, Білу Церкву, Фастів і Васильків. А другий — через Кіровоград, Олександрівку, Смілу, Миронівку, Кагарлик та Обухів.

У кожному місті, "врадіївці" пікетували міліцейський райвідділ. Якщо представники міліції не виходили до учасників, активісти штурмували будівлю.

Люди нам дуже часто допомагають, самі готують, нам передають їжу. Вот ми йдемо сьогодні, наприклад, підбігає бабуся, дає 10 гривень і каже: "Хлопці, я про вас чула, я хотіла до вас приєднатись, але я вже стара, візьміть 10 гривень просто на хліб,
— розповідає учасник Врадіївської ходи, Монастирище Віталій Мороз.

Врадіївську ходу супроводжували депутати від опозиції

"Ходоків" майже відразу почали супроводжувати опозиційні депутати. Втім, уже в Києві 18-ого липня, під час мітингу біля МВС, підтримка, скаржаться організатори, переросла у піар.

"Я хочу наголосити — це не якась політична акція. Ідуть матері і батьки людей, у яких в принципі було вбито в міліції дітей, їхніх дітей, які зазнали тортури, у яких забрали бізнес, в яких забрали якісь невеликі кіоск, магазинчик", — каже депутат Верховної Ради, УДАР Сергій Каплін.

Міністр внутрішніх справ перервав відпустку і зустрівся з активістами. Натомість, у натовпі під МВС було лише кілька врадіївців, а відтак людей особисто міністр не почув.

Вони прийшли зі своїми проблемами. З тими питаннями, які у них наболіли. І їх не цікавить взагалі питання політичних гасел. Народні депутати, які привели з собою однопартійців, ті, хто підтримує політичні партії, то вони безумовно прийшли з відповідними гаслами,
— міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко.

Акція на Майдані пройшла без опозиції і нараховувала 300 людей

Натомість, на Майдан, організований вже без підтримки опозиції, прийшло кілька сотень людей.

"Ми хотіли би донести людську біль. Адже проходячи через весь цей проміжок часу, шлях оцей, майже в кожному райвідділку — Врадіївка в тій чи іншій мірі", - співорганізатор Врадіївської ходи Микола Джоган.

Сама Врадіївська хода — цілком очікуване явище, — вважають фахівці. Адже рівень оцінки правоохоронців в українського населення вкрай низький.

Натомість, столична міліція лише виправдала очікування. У першу ж ніч безстрокової акції, "Беркут" розігнав врадіївський майдан, мотивуючи це незаконним встановленням наметів, хоча намети прихильників Юлії Тимошенко, які стоять на Хрещатику вже два роки міліцію не переймають.

Беркут пішов просто клином і почав трощити людей. Не звертаючи увагу на те, що стояли жінки похилого віку, діти. Вони просто всіх затоптували ногами,
— учасник Врадіївської ходи, Київ Володимир Іванов.

11 учасників акції притягнули до суду

11-ох учасників притягнули до суду за хуліганство, опір працівникам благоустрою, порушення правил дорожнього руху. Стягнули штраф і відпустили.

Керівництво столичної міліції непохитне — спецпризначенці нікого не били, а "забезпечували порядок".

Попри розгін мітингу на Майдані, учасники Врадіївської ходи після суду знову прийшли на Майдан. З десяток найбільш упертих збираються сидіти там, поки міністр Захарченко не піде у відставку та не буде ухвалене рішення про переатестацію всієї міліції. Чи довго просидять — не знають самі.