Студенти стверджують, новий урядовий законопроект про вищу освіту означає повну її комерціалізацію.

Зауважимо, днями міністр освіти Дмитро Табачник заявив, якісна освіта студента за контрактом не може коштувати менше 8 тисяч гривень на рік. У профільному комітеті Верховної Ради підтримують позицію міністра.

“Не всім треба іти навчатись в університети. Дехто має іти навчатись і в технікум, ПТУ та інше”, - сказав перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти Максим Луцький.

Студентські акції протесту не мають сенсу, каже спікер. Верховна Рада поки не збирається ухвалювати нову редакцію закону про вищу освіту.

“Ніхто не розглядає закон, точніше проекти законів, бо в нас їх є три, про освіту. Тому, те, що не розглядається, я думаю, що нема підстави пікетувати”, - сказав голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

Володимир Литвин уточнив, в Кабміні створено робочу групу, на чолі з ректором Київського політехнічного інституту, яка доопрацьовує проект.

Опозиція переконана, парламент не має іншого вибору, як відхилити урядовий законопроект про вищу освіту й відправити у відставку профільного міністра.

“Уряд повинен внести той законопроект, який підготували фахівці, а не чиновники Міністерства освіти для того, щоби з Міністерства освіти керувати вузами, брати хабарі за відповідні рішення”, - вважає віце-спікер Верховної Ради України Микола Томенко.

У вівторок Прем’єр-міністр вкотре зустрінеться з освітянами та представниками громадських організацій. На зустрічі обговорять урядовий законопроект про вищу освіту.

Нагадаємо, результатом попередніх консультацій Азарова з громадськістю, що відбулися місяць тому, стало доручення створити оперативну робочу групу. Протягом двох тижнів її представники мали доопрацювати проект закону.