Перед голосуваням письмову реєстрацію, що є підставою для нарахування заробітної палати, не пройшли більше 60 депутатів. Його долю визначили так звані "тушки" - депутати, обрані за списками БЮТ і "Нашої України".
“Ті депутати, які проголосували, вони голосували в іншому секторі, то була їх власна позиція. Ми по цьому питанню провели фракцію. Думаю, багато що зміниться до другого голосування”, - заявив народний депутат України Володимир Каплієнко.
У свою чергу опозиція свій провал виправдовує тим, що законопроект Колесніченка-Ківалова начебто домовлялися голосувати третім, а не другим.
Зрештою, шукати винних в своїх рядах опозиція не захотіла. Так, відповідальність за провал меншість поклала на спікера Володимира Литвина, який начебто поставив скандальний законопроект на голосування раніше ніж мав.
Натомість спікер заявив, що деякі дії опозиції "нагадують курку, яка тікає від півня і думає чи не дуже я біжу".
Зрештою, першим наслідком ухвалення законопроекту стали сутички захисників української мови і міліції. Після скандального голосування розгублена опозиція оголосила безстрокову акцію протесту проти мовного законопроекту.
Тим часом невідповідність законопроекту українській конституції відзначають і у Венеціанській комісії. Там не побачили у документі достатніх гарантій функціонування української мови.
13 областей України, нагадаємо, після ухвалення мовного законопроекту фактично використовуватимуть російську як другу державну. Регіональною мовою, згідно з документом, вважатиметься та, якою розмовляє більше 10 відсотків населення регіону.