Розглядатиме цей "батл року" Печерський райсуд Києва. Здається, це вперше в історії України мовиться про забезпечення позову на мільярди, написав Денис Малюська у фейсбуці.
Цікаво У США вимагають конфіскувати майно Коломойського через вкрадені гроші "Приватбанку"
Нагадаю суть справи. У позові суд раніше просили зобов'язати "Приват" обслуговувати депозити британських компаній в якості забезпечення позову. У 2017 році суд це й зробив,
– розповів міністр юстиції.
Втім тоді ухвала суду не була виконаною, оскільки таких депозитів на той час не існувало, а вони вже були конвертовані в капітал банку. Ймовірно, це відбулося під час приватизації "Привату".
Тож тепер компанії просять у суду, аби той в якості забезпечення позову стягнув суми цих депозитів, а також зобов'язав банк нарахувати з них проценти для позивачів.
"Екзотичність ситуації у тому, що спочатку "забезпечка" була майже ідентичною позовним вимогам, а завтра "забезпечка" може стати навіть радикальнішою за позовні вимоги", – розповів Денис Малюська.
Що таке забезпечення позову?
Це такого роду запобіжний захід. Простими словами, людей, підозрюваних у скоєнні важких злочинів, затримують, аби вони не втекли від правосуддя до винесення вироку.
Натомість коли розглядаються фінансові справи, суд може зобов'язати компанію до забезпечення позову – суми, яка має гарантувати, що в разі виграшу справи позов буде виконано, або ж послуг на цю суму тощо.
Заходи для забезпечення позову бувають різними. Це може бути арешт майна, заборона відповідачеві в судовому процесі вчиняти якісь конкретні дії, заборона на передачу майна тощо.