Представники українських компаній наголошують, що "свавілля перевертнів у погонах та суддівських мантіях перейшло всі межі". Як зазначається у документі, у час війни це більше, ніж злочин.

Дивіться також Син скандального одеського воєнкома Євгена Борисова працює в СБУ

"Координовані корупціонерами рейдерські атаки підривають обороноздатність держави, оскільки ЗСУ фінансується з податків підприємств. Це питання національної безпеки. Незаконний тиск на власників підприємств з боку корупціонерів вже спричинив другу хвилю еміграції промислового бізнесу за кордон. Це втрата робочих місць назавжди", – говориться у маніфесті.

Підписанти маніфесту готові надати конкретні прізвища координаторів та виконавців, які здійснюють тиск на бізнес. Як один з кроків щодо розв'язання проблеми, підприємці оголосили про намір сформувати публічний реєстр рейдерів, який включатиме "зашкварних" силовиків та суддів.

Крім того, бізнес звернувся до Президента України Володимира Зеленського з ініціативою на час воєнного стану законодавчо заборонити використання державних силових структур у корпоративних спорах, які не стосуються національної безпеки. Також пропонується заборонити обшуки та інші форми "маски-шоу", якщо підприємство готове добровільно надати будь-які документи, необхідні слідчим. До суддів, чорних нотаріусів та реєстраторів, незаконність рішень яких доведена у судах вищих інстанцій, має застосовуватись спрощена процедура притягнення до відповідальності.

З повним переліком підприємців, які підписали маніфест, можна ознайомитися за посиланням.