Про це в розмові з 24 Каналом поділився радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, зауваживши, що це відбувається тому, що Маріуполь підпадає під пільгове кредитування, яке компенсується федеральним бюджетом Росії. Всі інші пільгові програми закриті.
Дивіться також Без них не вижити: як росіяни змушували мешканців Маріуполя отримати російські паспорти
Наказ Пушиліна щодо будівництва у Маріуполі
Російський ринок нерухомості та іпотеки, як зазначив Андрющенко, перебуває у глибокій стагнації – на межі тотального колапсу. Однак залишається окупований Маріуполь, куди росіяни продовжують приїжджати. В місті збільшується кількість "мурашників", адже щотижня росіяни закладають нове будівництво, навіть з перенесенням робіт на 2025 рік.
Працює банальна схема, яка діє згідно з наказом Пушиліна. З наступного року ті, хто починають іпотечне будівництво на території окупованої частини Донецької області, мають віддавати 10 – 20% від побудованого житла не в іпотеку, а це має бути "компенсаційне" житло,
– розповів Андрющенко.
Окупаційна влада заманює росіян в Маріуполь
Всі ці "схематозники", які будують житло від банків і які живляться російським бюджетом, як наголосив Андрющенко, намагаються розпочати будівництво до того, як почне діяти наказ Пушиліна. Через це зростає кількість багатоповерхівок.
Я шокований від цього, ніколи раніше такого будівництва в місті не було. Воно взагалі не притаманне місту і не несе ніякого сенсу: ні архітектурного, ні історичного, ні економічного. Росіяни лізуть в Маріуполь та викуповують ці квартири. Їм тут обіцяють новий рай на землі,
– розповів Андрющенко.
Він пояснив, що на території Росії банк ВТБ дає кредити для іпотеки під 27%, у Маріуполі – під 2%. В Росії закриті всі програми фінансування. "Гарантовані" державою іпотечні кредити залишаються лише на окупованій території, або, імовірно, на Далекому Сході, в районі Камчатки, Сахаліна, в Ямало-Ненецькому окрузі. Тому росіяни віддають перевагу Маріуполю.
Кількість росіян в Маріуполі може зростати, але місць роботи – ні
Якщо з початку іпотечних програм росіян в Маріуполі побільшало щонайменше на 20%, то у разі продовження окупації на наступний рік і збереження такого темпу будівництва, їхня кількість, за підрахунками Андрющенка, може збільшитись на 50 – 70 тисяч.
"Це вже буде не якась, умовно кажучи, Бурятія, це буде Санкт-Петербург, Москва чи інші великі міста Росії. Проте незрозуміло, що вони будуть робити далі. Тому що до цієї іпотеки в комплекті йде робота, яку пропонують росіянам. На будівництві зарплатня 150 – 200 тисяч рублів. Потім вони все відбудують, але ж виробництва там не планується", – зауважив Андрющенко.
Радник міського голови підсумував, що окупаційна влада має на меті забудовувати історичний центр Маріуполя. Якщо раніше, до окупації, в місті були 1-поверхові або 4-поверхові будинки, то тепер будують 9-поверхові й вище.