Про це у статті The Washington Post пише колишній посол США в Росії Майкл Макфол.

Читайте також: На війні всіх проти всіх не буде переможця, – Горбачов про нову гонку озброєнь

"В Європі ми (Сполучені Штати – "24") тепер програли дипломатичну битву, знову ставши руйнівниками міжнародних угод. Європейським лідерам варто було б більше тиснути на Путіна, щоб він дотримувався договору. Але тепер увага до поганої поведінки буде зосередженою на нас, а не на Москві. Це подарунок для глави Кремля", – обурюється Макфол.

Дипломат упевнений, що навіть якщо Польща та Естонія дозволять розмістити у себе американські ракети, в НАТО це викличе великий політичний конфлікт. "Це другий подарунок для Путіна", – продовжує Макфол. Нарешті, пише він, у США та їхніх союзників в Європі вже є величезні можливості для стримування Росії – зокрема, ядерна зброя, а також конвенційні ракети морського й авіаційного базування.

Оптимісти чіпляються за надію на те, що намір Трампа вивести США з Договору про РСМД – це просто переговорна тактика, крок, покликаний повернути росіян за стіл переговорів. Сподіваюся, що вони мають рацію, але, боюся, що все ж помиляються. Путіна навряд чи вдасться схилити до переговорів погрозами, особливо коли новий статус-кво відповідає інтересам російської політики та безпеки,
– робить висновок американський дипломат.

Читайте також: Ядерна війна Росії проти США відбудеться в Європі, – британські ЗМІ

Нагадаємо, глава Білого дому Дональд Трамп анонсував свій намір вивести США з ракетного договору, який діяв із 1987 року, через те, що Росія порушила домовленості. У Москві, зі свого боку, заявили, що американці, роблячи такі заяви, "діють незграбно та грубо", тому керівництву Кремля доведеться вжити заходів "військово-технічного характеру", якщо США все ж розірвуть Договір про ліквідацію РСМД.

Про який договір йдеться?Договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності підписали Михайло Горбачов та Рональд Рейган у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту.

Договір є безстроковим і забороняє виробляти, випробовувати, розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) та малої (від 500 до 1000 км) дальності. Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування із відповідним радіусом, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР. Ця домовленість про реальне скорочення наявних озброєнь стала першою в історії.

США ВИХОДЯТЬ З РАКЕТНОГО ДОГОВОРУ З РОСІЄЮ: ХРОНІКА ОСТАННІХ ПОДІЙ