Російська мова не є місцевою, російська мова не є малопоширеною, крапка. І захисту в нашій державі не потребує жодного. А цей Закон оперує блискучим поняттям титульної нації, в Україні титульною нацією є "їхня величність" українці, і вони в абсолютній більшості, ми - є державотворча нація від тисячоліть, - сказала народний депутат, фракція "Свобода" Ірина Фаріон.

Традиційне незадоволення законодавчими ініціативами опонентів висловлюють представники провладних сил. Мовляв, таким чином утискаються російська мова та мови національних меншин.

У Партії регіонів переконані, до української день рідної мови прямого відношення не має.

“Для мене кожен день - день захисту рідної мови, він не є днем національної мови. У нас є день української мови, а я не знаю, чому у нас немає дня російської мови, днів угорської, румунської мов, у нас внесений законопроект про святкування дня регіональних мов”, - каже народний депутат, фракція Партії регіонів Вадим Колесніченко.

Втім, за словами експертів, насправді не загрожує нічого і самій українській мові й мовам нацменшин. Законодавчі ініціативи з мовних питань - називають "штучними".

“Я думаю, що не треба говорити про ніякі точки неповернення. Українська мова – жива. Якщо ми хочемо її знищити…По-перше - це неможливо, тому що, якщо це не вдалося Гітлеру і Сталіну, то цим людям, які намагаються зробити це зараз - це просто смішно. Це абсолютно клоунські спроби”, - вважає президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт.

Міжнародний день рідної мови оголосили святом 2000 року на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі.

Нагадаємо, днями президент Росії Володимир Путін нагородив медаллю Пушкіна українських нардепів від Партії регіонів, авторів скандального "мовного закону" Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова "за збереження та популяризацію російської мови в Україні".