У презентації проекту закону взяли участь його розробники: екс-міністр юстиції Сергій Головатий та експерт Оксана Сироїд, а також народні депутати від трьох опозиційних фракцій, які мають зареєструвати цей законопроект у Верховній Раді: Володимир Яворівський, Ірина Фаріон, Марія Матіос та Володимир Бондаренко, повідомляє Gazeta.ua.
"Після закону Ківалова-Колесніченка українська мова втратила свій юридичний захист. У відповідь на провокацію, яку зробили ці російські шовіністи, було вирішено підготувати цей законопроект, який бодай на 23-му році незалежності створював би інституційний механізм захисту української мови", - висловив свою думку Сергій Головатий.
За його словами, законопроект нікому нічого не нав'язує, а створює державне регулювання суспільних взаємин. Крім того, розробники сподіваються на широке громадське обговорення перед тим, як законопроект почнуть просувати у парламенті.
"Законопроект не зареєстрували у парламенті, однак ми за те, щоб його довго обговорювати. Ми не хочемо зараз розглядати його у гарячій Верховній Раді, щоби його там провалили. Як тільки випаде хороша нагода, він буде представлений на розгляд у парламенті", - наголосив Яворівський.
Ірина Фаріон додала, в свою чергу, що вони робитимуть величезну промоцію цього законопроекту, бо він не є законопроектом швидкого ухвалення.
Писали проект, за словами авторів, майже два роки, взявши за основу законодавство таких країн як Польща, Словаччина, Канада, Росія, країн Прибалтики.
До слова, Віктор Янукович привітав українців з Міжнародним днем рідної мови. Він висловив переконання у тому, що "зміцнення позицій української мови та плекання мовного різноманіття в Україні сприятиме піднесенню держави".
Нагадаємо, 8 серпня минулого року Віктор Янукович підписав скандальний закон "Про засади державної мовної політики" Ківалова-Колесніченка, після чого російська та декілька інших мов набули статусу регіональних у ряді областей України.