Наче й небагато, але зважаючи, що українці п’ють чимало, то таке здорожчення вийме з кишень споживачів досить значні суми, які можна було б витрати на щось корисніше.
Читайте подробиці: В Україні суттєво дорожчає алкоголь: як змінились ціни
Як тут не згадати анекдот, коли дитина питає: "Тату-тату, відсьогодні горілка здорожчала, це означає, що ти будеш менше пити? – Ні, синку, це означає, що ти будеш менше їсти!" Це насправді дуже сумний анекдот, утім, він відображає наші реалії. За підрахунками, середньостатистичний українець споживає десь 12 літрів алкоголю на рік. Й більше за нас п’ють лише в Росії, Білорусі та Молдові. Але тут треба розуміти, що ці підрахунки потребують корегування – статистика свідчить, що в Молдові та Росії випивають десь по 17 літрів алкоголю на рік, але ж ви розумієте – в молдованина більша половина цього обсягу, то вино, ну і трохи коняку, а от в росіянина – всі 17 літрів, то буде горілка.
Але як би багато не пили ті росіяни, ми від них, нажаль, недалеко пішли. То ж теоретично, здорожчання горілки мало б мати позитивні наслідки – українці стали б через брак коштів її менше купувати, й це б дало позитивний ефект на кшталт меншої кількості хвороб і смертей від зловживання алкоголем. Утім, в нас це, на жаль, не спрацює – здорожчення горілки в магазині лише призведе до збільшення попиту на самогон чи контрафактний алкоголь, що його розливають по підвалах з технічного спирту.
Як показує практика примусово здолати тотальний алкоголізм населення неможливо. Так у США провалився "Сухий закон", а в Радянському Союзу – за Горбачова – провалилася "Антиалкогольна кампанія". Менше з тим, є певні ефективні способи змінити ситуацію на краще – як от, до прикладу, пропаганда здорового способу життя серед молоді. Як на мене це звучить фантастично, але воно реально працює – нинішній молоді, яка має свої вподобання й хобі, пити нині просто стає нецікавим!
На власні очі бачив іще один дієвий метод боротьби з тотальним алкоголізмом – заборону на продаж алкоголю в нічний час. Цілодобовий супермаркет у мене на районі із настанням сутінків раніше перетворювався на справжній "гидюшник" – його обсідали місцеві алкаші, які регулярно в той супермаркет навідувалися за новою порцією горілки. Яка там панувала навколо атмосфера – можете собі уявити, поліцію туди викликали регулярно, так само як і прибиральникам кожного ранку доводилося змітати гори сміття. Й от коли в Києві вперше заборонили продаж алкоголю в нічний час – просто миттєво ця місцина змінилася! Це було справжнє диво! Всі "алконавти" десь поділися, зійшла туди тиша і спокій.
Потому, щоправда, виробники алкоголю відсудили у київської влади дозвіл на продаж випивки в нічний час – бо втрачали на цій забороні шалені гроші. Й що ви думаєте – Содом і Гомора миттєво повернулися на територію мого мікрорайону. Тепер от вдруге місцева влада заборонила продаж горілки вночі – то ж вкупі з здорожчанням алкоголю від Кабміну я очікую покращення життя мого мікрорайону вже сьогодні...
Читайте також: Вчені пропонують продавати алкоголь за рецептом: пояснення