Траурна церемонія намічена на неділю 18 квітня в Кракові.
"Особливої впевненості в тому, як поведе себе вулкан, у нас поки немає, — пояснив Магнус Тумі Гудмундсон, професор геофізики університету Ісландії. — Виверження може припинитися завтра, але може продовжуватися". Попереднє виверження цього вулкана, те, що трапилося в 1821 році, тривало два роки.
За словами фахівців, зараз на дні кратера відбуваються безперервні вибухи. Густу темно-сіру хмару піднялося в небо на шість кілометрів. Протягом наступної доби вона може досягти країн Бенілюксу, півночі Франції і Німеччини, дійти до Польщі і Прибалтики. На думку експертів, якщо сила виверження не зменшиться, за кілька днів хмара накриє більшу частину північної півкулі.
У зв'язку з цим, у Великобританії заборона на польоти літаків збережеться мінімум до вечора сьогоднішнього дня, але може і продовжитись на довго. Поки ж перебувати в повітрі можуть лише літаки рятувальної авіації у разі надзвичайних ситуацій.
До середини дня 17 квітня закрито повітряний простір Фінляндії, ситуація погіршується в Німеччині — там припинені рейси у восьми аеропортах, у тому числі в найбільшому в цій країні аеропорту у Франкфурті-на-Майні.
Також і Польща заборонила польоти над більшою частиною країни, працюють лише два аеропорти — у Кракові та Жешуві.
Представник адміністрації загиблого польського Президента Леха Качиньського заявив в ефірі місцевого радіо, що похорони, заплановані на неділю 18 квітня, можуть бути перенесені.
"Нам слід серйозно розглядати цю можливість, оскільки ця подія дуже важливо для Польщі, — зазначив він. — Якщо нам повідомлять, що в неділю в Кракові не можна буде посадити літаки з іноземними представниками, як і борт з останками Президента і його дружини, це вплине на весь хід передбаченої церемонії ".
Через активність вулкану, що прокинувся на півдні Ісландії за останні дві доби, була порушена нормальна робота авіатранспорту.