Розробку "помітили" під час візиту до України канцлера Німеччини Олафа Шольца на демонстрації українських дронів. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Defense Express.
Дивіться також Майже невразливі для РЕБ: як Україні допоможуть німецькі дрони "міні-Taurus"
Новий український дрон-камікадзе
На офіційних фото, опублікованих Офісом Президента України, "засвітився" новий дрон-камікадзе RAM-2X. Це баражуючий боєприпас, який має Х-подібні аеродинамічні поверхні й призначений для ураження цілей у прифронтовій зоні.
Новий дрон-камікадзе на демонстрації українських дронів / Фото Офісу президента
Джерело зазначає, що він є аналогом американського Switchblade й російського "Ланцета".
Важливо! Жодної офіційної інформації про можливості та характеристики представлених розробок надано не було.
Імовірно, RAM-2X є вдосконаленою версією одного з перших українських баражуювальних боєприпасів – дрона RAM II, розробленого на базі "Лелеки-100" від DeViRo.
Використання Х-подібного крила робить новий дрон більш маневровим, порівнюючи з класичною схемою, а заміна римських цифр арабськими в назві дозволить уникнути можливої плутанини.
Що відомо про "вбивчий дует"
Однак головною відмінністю цієї розробки є створення не окремого дрона-камікадзе, а комплексу під назвою або слоганом The Killer Duo.
"Вбивчий дует" на демонстрації українських дронів / Фото Офісу президента
З фото зрозуміло, що "вбивчий дует" складається із розвідувального дрона "Шарк" від "Укрспецсистемс" (входить до складу NAUDI) та вищезгаданого RAM-2X.
Імовірно, задачею розвідувального БпЛА "Шарк" буде не лише пошук цілей та наведення на них дрона-камікадзе. Джерело вказує, що у такій ролі український розвідувальник здатний працювати з будь-яким іншим баражуючим боєприпасом.
Тож "Шарк" може виконувати роль ретранслятора для RAM-2X, що дозволить значно збільшити дальність та ефективність використання баражувального боєприпасу.
До слова, раніше 24 Канал писав про те, як Україна розвиває технологічні інновації у війні через платформу Brave1, яка об'єднує розробників, військових, інвесторів та інші зацікавлені сторони для швидкого впровадження технологій на фронті.