Мовляв, виконуючи плани з розкриття злочинів, міліціонери часто затримують випадкових людей, "вибиваючи" з них зізнання у не скоєних злодіяннях силовими методами.

"У 2009 році жертвою катувань і нелюдського поводження в міліції були піддані близько 604 тисячі осіб. На сьогоднішній день ця цифра зросла. Тобто, за 11 місяців поточного року жертвою катування і нелюдського поводження в міліції стали 709 тисяч українців", - каже координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Диденко.

Якщо ти маєш нетипову зовнішність чи інший колір шкіри, - то увага з боку стражів порядку буде надто пильною, - переконують мітингувальники. Олег розповідає: його подругу-перуанку неодноразові перевірки документів без належних на то підстав довели до нервового зриву.

"Скінчилось все тим, що її декілька раз побили, саме міліція. І вона настільки їх зненавиділа, що одного разу на моїх очах просто накинулася на патруль. Одному міліціонеру дала в обличчя, іншого подряпала. Просто від ненависті", - каже учасник мітингу Олег.

Свавілля деяких стражів порядку дійсно наче кістка в горлі, - погоджуються в міністерстві. І позбутися її не так просто.

"Нажаль ще від дій міліції страдають і люди - це ганебне зло, яке є в роботі міліції, але ми його не скриваємо. Ми стараємося всі ці негативні явища висвітлювати, боротися з ним, для того, щоб як можна скоріше це викоренити з нашого життя", - каже заступник міністра внутрішніх справ Василь Фаринник.

Посадовець переконує: реформи, запроваджені в МВС, дозволять відійти від практики встановлення планів на кількість злочинів. Про результати нової методики, обіцяють у міністерстві, доповідатимуть пресі вже за рік.