На кожній з них є спеціальний сенсор, завдання якого - стежити за рівнем глюкози в крові. Пристрій створили науковці Університету Свонсі, що в Уельсі. Зараз винахідники працюють над розробкою мініатюрного бездротового трансмітера - іншого важливого елемента системи.
Він потрібен ось для чого. Якщо у пацієнта трапиться приступ гіпоглікемії, тобто раптово знизиться рівень цукру в крові, пластир відправить дані на передавач. А той надішле СМС-попередження рідним хворого або лікарю.
“При перших ознаках гіпоглікемії діабетик зазвичай вживає порцію цукру. Але ж бувають ситуації коли він цього зробити не може. Приміром, спить або під рукою просто немає ліків. У такий момент хворий може втратити свідомість і навіть зростає ризик паралічу. Тому дуже важливо, щоб пацієнт вчасно отримав допомогу”, - каже експерт з нанотехнологій Вінсент Тен.
“Крім того, пристрій може надсилати інформацію про рівень цукру в крові на комп'ютер. Ці дані записує спеціальна програма у вигляді діаграми. Завдяки цьому лікар може стежити за розвитком хвороби і обрати оптимальне лікування”, - каже професор Інституту медицини Девід Форд.
Пластир кріпиться на руку пацієнта. Завдяки мініатюрним розмірам, він не викликає больових відчуттів і залишається непомітним як для самого хворого, так і для оточуючих. Це важливо, адже датчик потрібно носити постійно.
Розробники переконують - на базі їхнього винаходу можна створити аналогічну систему для пацієнтів з іншими хронічними захворюваннями.
“Голки з правильними біомаркерами дозволять стежити й за багатьма іншими хворобами. У першу чергу я маю на увазі серцево-судинні захворювання, астму і навіть епілепсію”, - каже експерт з нанотехнологій Вінсент Тен.
Завершити роботу над системою уельські науковці планують десь через рік. Та можливо їм знадобиться менше часу, адже нещодавно свою допомогу запропонували кілька провідних лабораторій світу.