Михайлу Саакашвілі обирали запобіжний захід у Печерському районному суді столиці, йому закидали сприяння злочинним угрупуванням. Попри 9 годин розгляду і побоювання прихильників, суддя відпустила Саакашвілі, його взяли на поруки народні депутати. Згодом, у ефірі 24 Каналу Саакашвілі розкаже про те, що президентом бути він не хоче, а мріє стати мером Одеси.

Якщо я стану добрим прем'єром, я хочу поїхати і стати мером Одеси. Я не жартую. Я дуже хочу зрозуміти Одесу,
– заявив Саакашвілі.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що планує внести корективи до закону про Національне антикорупційне бюро, свого часу він був його співавтором. Тепер же запевняє, – діяльність агентів НАБУ поза законом. Переписати закон Луценко доручив своїй дружині Ірині – нардепу від "БПП". Експерти заявляють, що ці чергові спроби змінити законодавство – просто намагання влади будь-яким способом позбутись політично незалежних від них органів, як от САП та НАБУ.

На цьому тижні скористаюсь своїм сімейним положенням і моя дружина – Ірина Луценко внесе всі необхідні зміни, щоб припинити цю дискусію,
– зауважив генпрокурор.

До Харкова завітав президент Польщі Анджей Дуда та поговорив із Петром Порошенком. Ключова тема розмов – спільна історія, на яку країни дивляться по-різному, а саме: УПА, Армія крайова і руйнування пам'ятників на території Польщі та України. Крапку в конфлікті має поставити рішення нової історичної комісії, але спершу Україна має дати дозвіл на ексгумації польських поховань.

Ми дійшли спільної думки, що історія не повинна впливати на стратегічний характер україно-польських відносин,
– наголосив Президент України.

Шоу одного актора. У Москві пройшла прес-конференція президента Росії Володимира Путіна. Україна не пройшла поза увагою російського лідера. Говорили про Мінські домовленості, Саакашвілі та російських кадрових воєнних на Донбасі. Відповідь незмінна – "їх там немає".

Російської армії на території Донбасу немає, але там дійсно створені певні самодостатні військові та міліцейські формування, які готові дати відсіч будь-яким масштабним акціям проти Донбасу,
– розповів Путін.

З п'ятниці, 15 грудня, в Україні діє новий Верховний суд – вища судова інстанція у розгляді позовів українців. Його члени обираються пожиттєво. За словами Президента, суд оновили ледь не повністю, та за підрахунками експертів, нового персоналу ледь 20%. Решта – судді, до статків та рішень яких є зауваження.

Михайло Смокович, який до того був очільником Вищого адміністративного суду, має негативну оцінку через те, що покривав суддів Майдану. Також це очільник Кримського суду пан Кравченко, який відзначився тим, що свого часу відпустив Пукача – вбивцю Георгія Гонгадзе,
– поділився експерт Реанімаційного пакету реформ Михайло Жернаков.

Попри зауваження Громадської ради доброчесності, судді склали присягу і найближчим часом почнуть роботу.